Regulators izsludina publisko konsultāciju par dabasgāzes pārvades sistēmas lietošanas noteikumiem

Print
Dabasgāze

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) izsludina publisko konsultāciju par grozījumiem dabasgāzes pārvades sistēmas lietošanas noteikumos (Grozījumu projekts). Regulators aicina ieinteresētās personas iepazīties ar Grozījumu projektu un sniegt priekšlikumus līdz 2019. gada 11. jūlijam.

Grozījumu projekts paredz turpmāk dabasgāzes pārvades sistēmas lietotājiem iesniegt nomināciju izejas punktā Latvijas lietotāju apgādei. Līdz šim šāds pienākums sistēmas lietotājiem netika noteikts. Minētais nosacījums Grozījumu projektā ietverts kā solis, lai pakāpeniski harmonizētu nacionālos noteikumus tuvāk virzībai uz Latvijas un Igaunijas vienoto dabasgāzes pārvades sistēmas balansēšanas zonu, kas savu darbību uzsāks 2020. gadā.

Vienlaikus Grozījumu projekts paredz papildināt Noteikumus ar tiesību normām, saskaņā ar kurām dabasgāzes pārvades sistēmas lietotājiem būs tiesības savstarpēji nodot un pieņemt balansa atbildību, par to iepriekš paziņojot dabasgāzes pārvades sistēmas operatoram. Šāds nosacījums Grozījumu projektā ietverts, pamatojoties uz dabasgāzes pārvades sistēmas lietotāju izrādīto iniciatīvu.

Grozījumu projektā ietvertais regulējums attieksies uz dabasgāzes pārvades sistēmas operatoru un dabasgāzes pārvades sistēmas lietotājiem.

Plašāk: Konsultāciju dokumentā par grozījumiem dabasgāzes pārvades sistēmas lietošanas noteikumos.

Priekšlikumus un komentārus par Noteikumu projektu Regulators lūdz iesniegt rakstveidā, nosūtot tos uz elektroniskā pasta adresi sprk@sprk.gov.lv, līdz 2019. gada 11. jūlijam.

Plānots, ka noteikumi varētu stāties spēkā 2019. gada 1. augustā.