Izmaiņas informācijas iesniegšanas noteikumos pasta nozarē

Print
Pasts

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir apstiprinājusi izmaiņas informācijas iesniegšanas noteikumos pasta nozarē. Izmaiņas galvenokārt veiktas saistībā ar pasta tirgū esošajām attīstības tendencēm, kas stāsies spēkā no 2021. gada 1. janvāra.

Daļa jauno prasību attieksies ne vien uz universālā pasta pakalpojuma sniedzēja AS “Latvijas Pasts” pienākumiem, bet arī uz pārējiem pasta pakalpojumu komersantiem Latvijā.

Līdz ar šo noteikumu izmaiņu apstiprināšanu AS “Latvijas Pasts” vairs nebūs pienākums sniegt informāciju SPRK par B klases vēstuļu korespondences sūtījumiem. Šādas izmaiņas veiktas, ņemot vērā 2019.gada nogalē SPRK pieņemto lēmumu, ar kuru AS “Latvijas Pasts” kvalitātes prasības attiecībā uz sūtījumu nodrošināšanu B klasei tika atceltas. Šāds lēmums pieņemts, jo pasta sūtījumu piegāde atbilst augstākām kvalitātes prasībām – A klasei. Līdz ar to universālā pasta pakalpojuma sniedzējam nav pamats sniegt informāciju par B klases sūtījumiem, kas netiek nodrošināti.

Vienlaikus izmaiņas paredz turpmāk visiem pasta komersantiem sniegt informāciju par pārrobežu ienākošo un izejošu pasta sūtījumu skaitu uz Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm, kas līdz šim kā prasība netika noteikta. Šādas jaunas prasības izriet no pasta nozares starptautisko standartu ievērošanas, kas paredz vienotu prasību ievērošanu informācijas iesniegšanā visiem pasta komersantiem.

Pienākums iesniegt SPRK caurskatīšanai jauno prasīto informāciju ir sākot no nākamā gada 1.janvāra. Ar noteikumu izmaiņām iespējams iepazīties SPRK mājaslapā.

Publiskās konsultācijas laikā ikviens interesents SPRK varēja sniegt priekšlikumus un komentārus par konsultācijas dokumentu. Kopumā saņemti divi priekšlikumi no Satiksmes ministrijas, kas ņemti vērā. Ar viedokļu apkopojumu aicinām iepazīties SPRK mājaslapā.