SPRK izmaiņas Inčukalna gāzes krātuves regulējumā plāno ieviest no 2022. gada

Print
Dabasgāze

Informācija tirgus dalībniekiem

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apkopojusi un izskatījusi saņemtos viedokļus par paredzētajām izmaiņām Inčukalna pazemes gāzes krātuves (PGK) jaudas rezervēšanā. Ievērojot tirgus dalībnieku sniegto viedokli, izmaiņas plānots ieviest no 2022./2023.gada krātuves cikla.

Attiecībā uz šī gada krātuves jaudas izsolēm paliek spēkā esošais regulējums, kas noteic, ka AS “Conexus Baltic Grid” var organizēt divas grupētās jaudas un divu gadu grupētās jaudas produkta izsoles, lai nodrošinātu, ka tiek rezervēts viss jaudas produkta rezervēšanai pieejamais krātuves jaudas apjoms. Viena izsole krātuves operatoram ir jāorganizē ne vēlāk kā līdz attiecīgā gada 15.martam, savukārt otra – ne vēlāk kā otrajā darba dienā pēc krātuves tehniskās jaudas un krātuves pieejamās jaudas esošajam krātuves ciklam publicēšanas dienas.

Noteikumu grozījumu projekts paredzēja palielināt izsoļu skaitu, ievērojot dabasgāzes pieprasījuma tendences. Vienlaikus, lai veicinātu regulatīvās vides pārskatāmību, SPRK organizēja publisko konsultāciju ar tirgus dalībniekiem no 2021. gada 25.marta līdz 08.aprīlim. Izvērtējot konsultācijas laikā saņemtos tirgus dalībnieku viedokļus, tika konstatēts, ka, lai gan grozījumi kopumā tika atbalstīti, tirgus dalībnieki nesniedza vienotu atbalstu priekšlikumam, ka izmaiņas būtu attiecināmas jau uz 2021./2022. gada krātuves ciklu.

Ievērojot konsultāciju procesa rezultātus, SPRK lēma, ka grozījumu projekts tiks konsultēts atkārtoti pēc krātuves jaudas rezervēšanas 2021./2022.gada krātuves ciklam beigām. Par atkārtotu konsultāciju procesu tiks ziņots atsevišķi.

SPRK izsaka pateicību visiem publiskās konsultācijas dalībniekiem. Ar dalībnieku viedokļiem iespējams iepazīties šeit. SPRK aicina ar aktuālajiem izsoļu datumiem iepazīties AS “Conexus Baltic Grid” tīmekļa vietnē.