Šogad no 1. augusta Cēsīs būs jauni siltumenerģijas tarifi

Print
Siltumenerģija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi SIA “Cēsu siltumtīkli” jaunus siltumenerģijas tarifus. No 1. augusta siltumenerģijas tarifs Cēsīs būs 59,95 EUR/MWh (bez PVN) līdzšinējo 54,61 EUR/MWh (bez PVN) vietā.

Siltumenerģijas tarifa pieaugums ir saistīts ar dabasgāzes cenas palielinājumu. Dabasgāzes tirgū kopš 2021. gada janvāra ir vērojams straujš cenas kāpums. Piemēram, jūnijā Vācijas Gaspool biržā vidējā dabasgāzes cena bija 25,05 EUR/MWh, kas pirms gada jūnijā bija tikai 4,97 EUR/MWh. Līdzīgas tendences vērojamas arī citu Eiropas valstu dabasgāzes biržās – Nīderlandē, Beļģijā u.c.

SIA “Cēsu siltumtīkli” ir piešķirta atļauja pašai noteikt tarifus, ja mainās kurināmā (dabasgāzes) cena. Tas nozīmē, ja kurināmā cena nākotnē būs zemāka par to, kas iekļauta piemērotajā tarifā, SIA “Cēsu siltumtīkli” būs jānosaka zemāks siltumenerģijas tarifs.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu SIA “Cēsu siltumtīkli” iesniedza SPRK šā gada 21. jūnijā. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā interaktīvajā kartē.