Šogad no 1. augusta Daugavpilī būs jauni siltumenerģijas tarifi

Print
Siltumenerģija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi AS “Daugavpils siltumtīkli” jaunus siltumenerģijas tarifus. No 1. augusta siltumenerģijas tarifs Daugavpilī būs 56,96 EUR/MWh (bez PVN) līdzšinējo 42,56 EUR/MWh (bez PVN) vietā.

Siltumenerģijas tarifa pieaugums ir saistīts ar dabasgāzes cenas palielinājumu. Dabasgāzes tirgū kopš 2021. gada janvāra ir vērojams straujš cenas kāpums. Piemēram, jūnijā Vācijas Gaspool biržā vidējā dabasgāzes cena bija 25,05 EUR/MWh, kas pirms gada jūnijā bija tikai 4,97 EUR/MWh. Līdzīgas tendences vērojamas arī citu Eiropas valstu dabasgāzes biržās – Nīderlandē, Beļģijā u.c.

Līdz ar to apstiprinātajā tarifā ir iekļautas augstākas dabasgāzes un iepirktās siltumenerģijas izmaksas. Dabasgāzes tirgus situācijas rezultātā, kurināmā izmaksas SIA “Daugavpils siltumtīkli” pieaugušas par 91%, bet iepirktās siltumenerģijas izmaksas – par 26%.

AS “Daugavpils siltumtīkli” ir piešķirta atļauja pašai noteikt siltumenerģijas tarifus, ja mainās kurināmā (dabasgāzes) cena un iepirktās siltumenerģijas izmaksas. Tas nozīmē, ja kurināmā cena nākotnē būs zemāka par to, kas iekļauta piemērotajā tarifā, AS “Daugavpils siltumtīkli” būs jānosaka zemāks tarifs.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu AS “Daugavpils siltumtīkli”” iesniedza SPRK šā gada 22. jūnijā. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā interaktīvajā kartē.