Liepājā no 1.februāra gaidāmi jauni ūdenssaimniecības tarifi; SPRK aicina paust viedokli

Print
Ūdenssaimniecība

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) š.g. 11.novembrī saņēmusi SIA “Liepājas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu un uzsākusi tā izvērtēšanu. Jaunie tarifi Liepājā varētu stāties spēkā 2022.gada 1.februārī.

SIA “Liepājas ūdens” apstiprināšanai SPRK iesniegusi ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu 0,78 EUR/m3 (bez PVN) un kanalizācijas pakalpojumu tarifu – 1,02 EUR/m3 (bez PVN).

Salīdzinot ar spēkā esošo, ūdensapgādes pakalpojumu tarifu plānots palielināt par 0,01 EUR, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifu par 0,04 EUR. Ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas izmaksas ietekmējis elektroenerģijas cenu kāpums.

SPRK aicina lietotājus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt priekšlikumus un ieteikumus SPRK (sprk@sprk.gov.lv, 67097200) vai SIA “Liepājas ūdens” (lu@liepajas-udens.lv, 63423417).

Ar tarifu projekta kopsavilkumu iespējams iepazīties SPRK mājaslapā, kā arī pārskatāmākā veidā – SPRK interaktīvajā infografikā.

Izvērtēšanas laikā SPRK pārbauda izmaksas, kas iekļautas tarifu projektā, un pārliecinās, lai ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs ir ekonomiski pamatots.