Regulators izsludina publisko konsultāciju par noteikumu projektu pasta nozarē

Print
Pasts

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) izsludina publisko konsultāciju par noteikumu projektu “Vispārējās atļaujas noteikumi pasta nozarē” (Noteikumu projekts). Regulators aicina tirgus dalībniekus iepazīties ar Noteikumu projektu un sniegt priekšlikumus līdz 2019. gada 8. februārim.

Noteikumu projekts paredz vienkāršot administratīvo pārkāpumu lietu izskatīšanas procesu. Līdz ar to šajā Noteikumu projektā ir apvienoti līdz šim esoši divi Regulatora izdoti Noteikumi. Vispārējās atļaujas noteikumi pasta nozarē turpmāk ietvers Vispārējās atļaujas noteikumu pārkāpumu novēršanas noteikumos (Pārkāpuma noteikumi) noteiktās normas. Tas nozīmē, ka līdz ar šīm izmaiņām pārkāpuma procedūra tiks vienkāršota un būs saprotamāka. Vienlaikus tiek samazināts normatīvo aktu skaits, kas regulē vispārējās atļaujas nosacījumu ievērošanu pārkāpuma gadījumā.

Administratīvo pārkāpumu lietu izskatīšanas process būs skaidrāks, kā arī pasta komersantiem samazināsies administratīvais slogs. Vienkāršojot administratīvo pārkāpumu izskatīšanas procesu, pasta komersantiem būs jāiegulda mazāki administratīvie resursi vispārējās atļaujas nosacījumu ievērošanai.

Plašāk: Konsultāciju dokumentā par vispārējās atļaujas noteikumiem pasta nozarē

Priekšlikumus un komentārus par Noteikumu projektu Regulators lūdz iesniegt rakstveidā, nosūtot tos uz elektroniskā pasta adresi sprk@sprk.gov.lv, līdz 2019. gada 8.februārim.

Plānots, ka noteikumi varētu stāties ne vēlāk kā 2019. gada 1. martā.