• Jaunumi >
  • Kā rēķinos par elektrību turpmāk tiks atspoguļotas obligātā iepirkuma izmaksas? Regulators ir sagatavojis grozījumus noteikumos; izsludina publisko konsultāciju
 
print Drukāt

Kā rēķinos par elektrību turpmāk tiks atspoguļotas obligātā iepirkuma izmaksas? Regulators ir sagatavojis grozījumus noteikumos; izsludina publisko konsultāciju

03.11.2017.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) izsludina publisko konsultāciju par sagatavotajiem grozījumiem noteikumos, kas precizēs, kā turpmāk rēķinos par elektrību tiks atspoguļota maksa par obligātā iepirkuma komponentēm (OIK) – “Noteikumi par informāciju elektroenerģijas un dabasgāzes galalietotājiem”. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 2017. gada 17.novembris.

Grozījumi noteikumos veikti balstoties uz Regulatora apstiprināto metodiku, kā turpmāk tiks aprēķināts OIK (mainīgā daļa un fiksētā daļa). Noteikumu projekts nosaka, kādu informāciju un kādā apjomā elektroenerģijas tirgotājs ietver elektroenerģijas galalietotājam izsniedzamajos rēķinos un informatīvajos materiālos.

Saskaņā ar noteikumu projektu, galalietotāju rēķini tiks papildināti ar jaunu komponenti - jaudas komponentes maksu. Abas obligātā iepirkuma komponenšu maksas (koģenerācijai un atjaunojamiem energoresursiem) ir noteiktas EUR/kWh, un maksājums mainīsies ik mēnesi atbilstoši lietotāja elektroenerģijas patēriņam. Savukārt jaudas komponentes maksa ir nofiksēta uz gadu saskaņā ar katra lietotāja izvēlēto pieslēguma veidu. Lietotājam mainot pieslēguma veidu, attiecīgi mainīsies jaudas komponentes maksa.

Plašāk par sagatavotajiem grozījumiem Noteikumos par informāciju elektroenerģijas un dabasgāzes galalietotājiem:

-  Konsultāciju dokumentā par grozījumiem noteikumos par informāciju elektroenerģijas un dabasgāzes galalietotājiem. 

Priekšlikumus un komentārus par noteikumu projektu lūdzam Regulatoram iesniegt rakstveidā, kā arī elektroniskā formā, nosūtot tos uz elektroniskā pasta adresi sprk@sprk.gov.lv līdz 2017.gada 17.novembrim.