• Jaunumi >
  • Kāda informācija būs jāiekļauj elektroenerģijas un dabasgāzes galalietotāju rēķinos un informatīvajos materiālos? Regulators apstiprina jaunus noteikumus
 
print Drukāt

Kāda informācija būs jāiekļauj elektroenerģijas un dabasgāzes galalietotāju rēķinos un informatīvajos materiālos? Regulators apstiprina jaunus noteikumus

15.03.2017.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) padome apstiprinājusi jaunus noteikumus, kas nosaka, kāda informācija sākot ar 2017. gada 3.aprīli būs jāiekļauj elektroenerģijas un dabasgāzes galalietotāju rēķinos un arī informatīvajos materiālos.

Būtiskākās izmaiņas noteikumos ir saistītas ar dabasgāzes apgādi, kurā līdz ar dabasgāzes tirgus atvēršanu notiks pāreja uz enerģijas vienību – kilovatstundu, izmantošanu norēķiniem par dabasgāzi. Tas nozīmē, ka attiecīgi arī rēķinos un informatīvajos materiālos par patērēto dabasgāzi papildu kubikmetriem būs jānorāda kilovatstundas. Noteikumos  arī precizētas prasības attiecībā uz informatīvajiem materiāliem galalietotajiem, kuri izmanto no rēķina atšķirīgus norēķinu veidus (piemēram, maksu par izlīdzinātu patēriņu).

“Noteikumi par informāciju elektroenerģijas un dabasgāzes galalietotājiem”  nosaka, kādu informāciju un kādā apjomā elektroenerģijas tirgotājs, dabasgāzes tirgotājs, tajā skaitā dabasgāzes publiskais tirgotājs un dabasgāzes sadales sistēmas operators, kas piedalās dabasgāzes tirdzniecībā, nodrošinot pēdējo garantēto piegādi, ietver elektroenerģijas vai dabasgāzes galalietotājam izsniedzamajos rēķinos un informatīvajos materiālos.

Noteikumi nosaka arī to, cik bieži  un kādā veidā enerģijas tirgotājam jānodrošina iespēja galalietotājam iepazīties ar informatīvajiem materiāliem, tostarp informāciju par enerģijas faktisko patēriņu, galalietotāju tiesībām attiecībā uz domstarpību izšķiršanas līdzekļiem, kā arī piegādātās elektroenerģijas un dabasgāzes izcelsmi.

“Noteikumi par informāciju elektroenerģijas un dabasgāzes galalietotājiem” stāsies spēkā 2017.gada 3. aprīlī.