• Jaunumi >
  • Regulators aicina elektronisko sakaru pakalpojumu lietotājus pārliecināties par tarifu pirms izsaukuma veikšanas
 
print Drukāt

Regulators aicina elektronisko sakaru pakalpojumu lietotājus pārliecināties par tarifu pirms izsaukuma veikšanas

12.04.2017.

Kamēr nav stājušies spēkā jauni noteikumi, kas noteiks kārtību kā operatoriem galalietotājus informēt par paaugstinātu tarifu izsaukumiem, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) aicina galalietotājus pārliecināties par tarifu pirms izsaukuma veikšanas. Vienlaikus Regulators aicina ikvienu interesentu paust savu viedokli publiskajā konsultācijā par noteikumiem, kas mainītu kārtību, kā  operatoriem galalietotājus informēt par paaugstinātu tarifu izsaukumiem.

Šādu aicinājumu Regulators izsaka, lai iedzīvotājiem būtu iespēja izvairīties no situācijas, kad par telefona sarunas reālajām izmaksām galalietotājs uzzina tikai pēc rēķina saņemšanas.Regulators aicina lietotājus pārliecināties par tarifu savam esošajam tarifu plānam zvaniem uz citiem tīkliem:

  • Interneta vietnē www.numuri.lv pārliecināsieties par konkrētā numura piederību elektronisko sakaru operatoram;
  • Konkrēto tarifu iespējams noskaidrot elektronisko sakaru operatoru mājas lapās internetā vai zvanot pa uzziņu vai informatīvajiem tālruņiem, kā arī klientu apkalpošanas centros;
  • Pievērsiet uzmanību saviem rēķiniem, jo iespējams tajos elektronisko sakaru operators ievietojis informāciju par tarifu izmaiņām!

Tarifus lietotājiem, tajā skaitā zvaniem uz citiem tīkliem, elektronisko sakaru operators var noteikt brīvi, atkarībā no izmaksām un citiem apsvērumiem. Savukārt lietotājiem ir iespējams brīvi izvēlēties operatoru vai pat vairākus operatorus vienlaicīgi, ja izvēlētā operatora pakalpojumi ir pieejami lietotāja dzīvesvietā. Jāņem vērā, ka operatoru tarifi var atšķirties atkarībā no piedāvātajiem tarifu plāniem, tādēļ lietotājam ieteicams izvēlēties tarifu plānu, izvērtējot pakalpojuma lietošanas paradumus (sarunu ilgums, interneta lietošanas intensitāte u.tml.).

Regulators ir apkopojis informāciju, kas pieejama fiksēto un mobilo sakaru operatoru mājaslapās, par atsevišķu operatoru piedāvāto tarifu plānu minimālām un maksimālām robežām zvaniem savā tīklā un uz citu operatoru tīkliem par vienu minūti:

Visu fiksēto un mobilo sakaru operatoru saraksts pieejams Regulatora mājaslapas sadaļā Lietotājiem/Elektroniskie sakari/ Komersantu pakalpojumi. Jāņem vērā, ka daļa no sarakstā minētajiem elektronisko sakaru operatoriem tālruņa pakalpojumus sniedz ierobežotā teritorijā, konkrētās adresēs vai vietās, vai tikai juridiskām personām. Precīza informācija par pakalpojuma pieejamību konkrētā adresē jeb lietotāja dzīvesvietā ir saņemama pie attiecīgā pakalpojuma sniedzēja.

Regulators aicina ikvienu interesentu paust viedokli par izstrādāto noteikumu projektu.– “Galalietotāju informēšanas par paaugstinātu tarifu izsaukumiem noteikumi”. Priekšlikumus Regulators aicina sniegt līdz šī gada 15. maijam – rakstveidā vai arī elektroniskā formā, nosūtot tos uz elektroniskā pasta adresi sprk@sprk.gov.lv.