• Jaunumi >
  • Regulators aicina ikvienu uz uzklausīšanas sanāksmi par AS “Conexus Baltic Grid” iesniegto dabasgāzes uzglabāšanas tarifu projektu
 
print Drukāt

Regulators aicina ikvienu uz uzklausīšanas sanāksmi par AS “Conexus Baltic Grid” iesniegto dabasgāzes uzglabāšanas tarifu projektu

05.01.2018.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators), turpinot iesākto darbu pie AS “Conexus Baltic Grid” iesniegtā tarifu projekta vērtēšanas, organizē uzklausīšanas sanāksmi. Piektdien, 2018.gada 12.janvārī, plkst. 10:00 Regulators aicina ikvienu interesentu uz uzklausīšanas sanāksmi, kas notiks Regulatora semināru zālē – Ūnijas ielā 45, Rīgā.

Jau pirms uzklausīšanas sanāksmes ikvienam ir iespēja iepazīties ar  informāciju par tarifa projektu – As “Conexus Baltic Grid” dabasgāzes uzglabāšanas pakalpojuma tarifu projekts: PUBLISKOJAMĀ DAĻA, Regulatora mājaslapā, sadaļā Uzklausīšanas sanāksmes, AS “Conexus Baltic Grid” mājaslapā, kā arī Regulatorā, Ūnijas ielā 45, Rīgā, 117. kabinetā.

Uzklausīšanas sanāksmes laikā, kurā aicināts piedalīties ikviens interesents, AS “Conexus Baltic Grid” pilnvarotie pārstāvji iepazīstinās ar tarifu projekta būtību un ekonomisko pamatojumu. Sanāksmes dalībniekiem tiks dota iespēja izteikt savus komentārus, kā arī priekšlikumus par iesniegto tarifu projektu.

Interesenti dalību sanāksmē var pieteikt pa telefonu vai e-pastu līdz 11.janvārim (kontaktpersona – Svetlana Roščina, T. 67873183; svetlana.roscina@sprk.gov.lv).

Pēc priekšlikumu apkopošanas, Regulators tos rūpīgi izvērtēs – gan tos, kas izteikti uzklausīšanas sanāksmes laikā, gan tos, kas saņemti rakstiski.

AS “Conexus Baltic Grid” ir izstrādājusi dabas gāzes uzglabāšanas produktus un to tarifus, lai varētu sekmēt lielāku dabasgāzes krātuves izmantošanu, kas vienlaikus izpildītu gan izmaksu atgūšanu, gan būtu piemērots tirgus dalībniekam, ņemot vērā Latvijas ziemas apgādes īpatnības.

Uzklausīšanas sanāksme tiek rīkota valsts valodā, un gadījumā, ja sanāksmes dalībniekam uzklausīšanas sanāksmes laikā ir nepieciešams lietot kādu svešvalodu, lūdzam nodrošināt tulkojumu valsts valodā. Uzklausīšanas sanāksmes gaita tiek fiksēta protokolā.

Saskaņā ar Enerģētikas likumā noteikto kārtību, līdz brīdim, kad Regulators pieņem lēmumu par tarifu apstiprināšanu dabasgāzes uzglabāšanai, attiecīgo pakalpojumu sniedz par tarifiem, kas noteikti Regulatora 2008.gada 24.jūlija lēmumā Nr.247 “Par akciju sabiedrības “Latvijas Gāze” dabasgāzes apgādes tarifiem”.