• Jaunumi >
  • Regulators apstiprina AS “Valmieras Enerģija” saražotās siltumenerģijas tarifu
 
print Drukāt

Regulators apstiprina AS “Valmieras Enerģija” saražotās siltumenerģijas tarifu

07.07.2017.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) padome apstiprināja AS “Valmieras Enerģija” saražotās siltumenerģijas tarifu. Minētais tarifs nav gala tarifs lietotājiem un tajā nav iekļauts pievienotās vērtības nodoklis. Tarifs stājas spēkā 2017. gada 10. augustā.

Apstiprinātais siltumenerģijas ražošanas tarifs ir 41,28 EUR/MWh. AS „Valmieras Enerģija”  iesniedza tarifu projektu Regulatorā saistībā ar to, ka komersants pēc 2017. gada 30. jūnija plānojis ražot tikai siltumenerģiju katlu iekārtās, līdz šim komersants saražoja gan elektroenerģiju, gan siltumenerģiju koģenerācijas iekārtās un siltumenerģiju katlu iekārtās.

AS „Valmieras Enerģija” nodod saražoto siltumenerģiju centralizētā siltumapgādes sistēmā SIA „Valmieras ūdens”. Tarifa projektā ir iekļautas tikai tās izmaksas, kas saistītas ar siltumenerģijas ražošanu katlu iekārtās. Tarifu projektā lielākais izmaksu īpatsvars ir kurināmā izmaksām, kas veido 66%. Šķeldas izmaksas veido 19% no kurināmā izmaksām, savukārt 81% - izmaksas par dabasgāzi.

AS “Valmieras Enerģija” ir reģistrēta siltumenerģijas ražotāju reģistrā 2012. gada 1. janvārī. Komersants siltumenerģiju ražo Valmierā, Dzelzceļa ielā 7.