• Jaunumi >
  • Regulators apstiprina jaunus siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus Madlienas un Suntažu pagastos; iedzīvotājiem par siltumu būs jāmaksā mazāk
 
print Drukāt

Regulators apstiprina jaunus siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus Madlienas un Suntažu pagastos; iedzīvotājiem par siltumu būs jāmaksā mazāk

20.07.2017.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) padome šodien apstiprināja jaunus siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus Ogres novada pašvaldības SIA „MS siltums” pakalpojumu sniegšanai Madlienā un Suntažos. No 2017.gada 1.septembra Madlienas un Suntažu iedzīvotājiem par siltumu būs jāmaksā 48,00 EUR/MWh.

Šobrīd SIA „MS siltums” piemēro Ogres novada pašvaldības noteikto maksu par siltumenerģijas apgādes pakalpojumu, kas Madlienas pagastā ir 49,52 EUR/MWh, bet Suntažu pagastā ir 50,88 EUR/MWh. Regulatora apstiprinātajā tarifu projektā tarifi aprēķināti vienoti abiem pagastiem un gala tarifs noteikts 48,00 EUR/MWh, kas ir par 3,1% mazāks nekā Madlienā šobrīd piemērotā maksa un par 5,7% mazāks nekā Suntažos šobrīd piemērotā maksa. SIA „MS siltums” siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projekts Regulatorā iesniegts pirmo reizi. 

Apstiprināto gala tarifu 48,00 EUR/MWh veido siltumenerģijas ražošanas tarifs – 33,20 EUR/MWh, siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs – 14,36 EUR/MWh, kā arī siltumenerģijas tirdzniecības tarifs – 0,44 EUR/MWh.

Lai uzklausītu iedzīvotāju viedokli par iesniegto tarifu projektu, Regulators 2017.gada 3.martā Madlienā rīkoja uzklausīšanas sanāksmi. Uzklausīšanas sanāksmē piedalījās SIA “MS siltums”  pārstāvji, Ogres novada pašvaldības deputāts, kā arī divi siltumenerģijas lietotāji.