• Jaunumi >
  • Regulators apstiprina jaunus siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus SIA ,,Cēsu siltumtīkli”; iedzīvotājiem par siltumu būs jāmaksā mazāk
 
print Drukāt

Regulators apstiprina jaunus siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus SIA ,,Cēsu siltumtīkli”; iedzīvotājiem par siltumu būs jāmaksā mazāk

13.07.2017.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) padome šodien apstiprināja jaunus siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus SIA ,,Cēsu siltumtīkli”, kas siltumenerģijas pakalpojumus sniedz Cēsu pilsētā. No 2017.gada 1.septembra Cēsu pilsētas iedzīvotājiem par siltumu būs jāmaksā 60,70 EUR/MWh. Tarifos nav iekļauts pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

Šobrīd SIA ,,Cēsu siltumtīkli” piemēro siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus, kas Regulatorā tika apstiprināti 2013.gada 14.augustā pie mainīgām dabasgāzes tirdzniecības cenām. Gala tarifs galalietotājiem šobrīd ir 61,57 EUR/MWh apmērā, kas atbilst dabasgāzes apgādes komersanta pēdējai publicētajai dabasgāzes tirdzniecības cenai 17,55 EUR/MWh jeb 184,97 EUR/tūkst.nm3.

SIA ,,Cēsu siltumtīkli” sākotnēji iesniedza tarifu projektu, kas aprēķināts pie dabasgāzes tirdzniecības cenām no 128,06 EUR/tūkst.nm3 līdz 369,95 EUR/tūkst.nm3. Ņemot vērā, ka komersants 2017.gada 12.jūnijā noslēdza dabasgāzes tirdzniecības līgumu uz vienu gadu ar fiksētu dabasgāzes cenu, siltumenerģijas tarifu projekts ir precizēts un ir aprēķināts viens siltumenerģijas gala tarifs 60,70 EUR/MWh.

Apstiprināto gala tarifu veido siltumenerģijas ražošanas tarifs – 38,23 EUR/MWh, siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs – 19,45 EUR/MWh, kā arī siltumenerģijas tirdzniecības tarifs – 2,23 EUR/MWh.

Lai uzklausītu iedzīvotāju viedokli par iesniegto tarifu projektu, Regulators 2016.gada 30.jūnijā Cēsīs rīkoja uzklausīšanas sanāksmi par SIA ,,Cēsu siltumtīkli” iesniegto tarifu projektu. Tajā piedalījās SIA ,,Cēsu siltumtīkli” pārstāvji, kā arī seši Cēsu pilsētas iedzīvotāji. Sanāksmes laikā Cēsu pilsētas iedzīvotāja izteica priekšlikumu pēc siltumenerģijas tarifu apstiprināšanas publicēt tos pašvaldības avīzē ,,Cēsu vēstis”. SIA ,,Cēsu siltumtīkli” informēja, ka citi siltumenerģijas lietotāju priekšlikumi vai ieteikumi par tarifu projektu nav saņemti.

SIA ,,Cēsu siltumtīkli” siltumenerģiju ražo piecās katlumājās ar kopējo uzstādīto siltuma jaudu 38,17 MW.