• Jaunumi >
  • Regulators apstiprina siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus Grobiņas pilsētai
 
print Drukāt

Regulators apstiprina siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus Grobiņas pilsētai

23.02.2017.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) apstiprināja jaunus siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus SIA “Grobiņas namserviss” pie dažādām dabasgāzes tirdzniecības cenām. Apstiprinātie tarifi stāsies spēkā 2017. gada 1. aprīlī.  Pie šī brīža  dabasgāzes tirdzniecības cenas apstiprinātais gala tarifs ir 54,75 EUR/MWh, kas ir par 3,7% mazāks pret spēkā esošo tarifu.

SIA “Grobiņas namserviss”  tarifu projektu Regulatorā iesniedza saistībā ar biomasas ūdenssildāmā katla uzstādīšanu un izmaiņām kurināmā bilancē.

Komersants siltumenerģijas ražošanas procesā izmanto dabasgāzi un šķeldu. Tarifu projekts aprēķināts pie dabasgāzes tirdzniecības cenām no 128,06 EUR/ tūkst.nm3 līdz 369,95 EUR/ tūkst.nm3 un gala tarifs var mainīties līdz ar izmaiņām dabasgāzes tirdzniecības cenā.

Lai uzklausītu siltumenerģijas lietotāju viedokli par komersanta iesniegto tarifu projektu, Regulators 2016. gada 1. jūlijā  Grobiņā rīkoja uzklausīšanas sanāksmi.

Regulators, izvērtējot tarifu projektu un tarifu veidojošo izmaksu pamatojumu, secina, ka tarifu projekts ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksas.

SIA “Grobiņas namserviss” ir reģistrēta Regulatora siltumenerģijas ražotāju un tirgotāju reģistrā un sniedz regulējamus siltumenerģijas apgādes pakalpojumus – ražošanu, pārvadi un sadali, un tirdzniecību.