• Jaunumi >
  • Regulators atļauj AS „Valmieras piens” pašai noteikt saražotās siltumenerģijas tarifu
 
print Drukāt

Regulators atļauj AS „Valmieras piens” pašai noteikt saražotās siltumenerģijas tarifu

24.11.2017.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) padome šodien nolēma piešķirt atļauju AS „Valmieras piens” pašai noteikt saražotās siltumenerģijas tarifu kurināmā cenas izmaiņu gadījumā. Komersantam saražotās siltumenerģijas tarifs būs jānosaka saskaņā ar Regulatora apstiprināto Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku.

Šādu lēmumu Regulatora padome pieņēma, lai komersantam atvērta dabasgāzes tirgus apstākļos būtu iespēja elastīgi veikt izmaiņas saražotās siltumenerģijas tarifā, ja mainās dabasgāzes tirdzniecības cena. Līdz ar to Regulatora piešķirtā atļauja komersantam  pašam noteikt saražotās siltumenerģijas tarifu ļaus AS „Valmieras piens”  savlaicīgi reaģēt uz kurināmā cenas izmaiņām un noteikt tarifu, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.

Pēc atļaujas piešķiršanas Regulatoram ir tiesības uzraudzīt AS „Valmieras piens” darbību un aizstāvēt lietotāju tiesības saņemt saražoto siltumenerģiju par tarifu, kurš atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.

Līdz ar pieņemto lēmumu Regulators uzdod AS „Valmieras piens” iesniegt Regulatoram informāciju par kurināmā cenas izmaiņām. Vienlaikus komersantam ir pienākums informēt Regulatoru par jaunu noslēgtu dabasgāzes piegādes līgumu, iesniedzot līgumu kopijas, kā arī sniegt informāciju, kas pamato saimnieciski izdevīgākā dabasgāzes cenas piedāvājuma izvēli.

Atļaujas termiņš noteikts līdz brīdim, kad stāsies spēkā cits[1] Regulatora apstiprinātais saražotās siltumenerģijas tarifs AS „Valmieras piens”. Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori vai AS „Valmieras piens”  neievēro normatīvos aktus un atļaujas nosacījumu, Regulators var atcelt šo lēmumu.

AS „Valmieras piens” saražotās siltumenerģijas tarifs tika apstiprināts Regulatorā 2017.gada 8.jūnijā.[1] Saskaņā ar likuma “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” 19.pantā noteikto kārtību