• Jaunumi >
  • Regulators elektronisko sakaru nozarē veiks jaunu funkciju – domstarpību izskatīšanu; izsludina publisko konsultāciju
 
print Drukāt

Regulators elektronisko sakaru nozarē veiks jaunu funkciju – domstarpību izskatīšanu; izsludina publisko konsultāciju

19.04.2017.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) elektronisko sakaru nozarē turpmāk veiks jaunu funkciju – domstarpību risināšanu starp elektronisko sakaru komersantu un tīkla operatoru, dzīvojamās mājas vai nedzīvojamās ēkas īpašnieku. Lai to nodrošinātu, Regulators ir izstrādājis jaunu noteikumu projektu – “Domstarpību izskatīšanas maksāšanas noteikumi”Lai uzzinātu ieinteresēto pušu viedokli par to, Regulators izsludina publisko konsultāciju. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš -  12. maijs.

Domstarpību izskatīšanas maksāšanas noteikumus Regulators izstrādāja saskaņā ar Ātrdarbīga elektronisko sakaru tīkla līkumu. Likums paredz, ka Regulators kā ārpustiesas instance izskata domstarpības starp elektronisko sakaru komersantu un tīkla operatoru, dzīvojamās mājas vai nedzīvojamās ēkas īpašnieku par to tiesībām.

Domstarpību izskatīšana attiecas uz tādiem jautājumiem kā informācijas pieprasīšana par fizisko infrastruktūru, fiziskās infrastruktūras apsekojumu, piekļuvi fiziskajai infrastruktūrai, fiziskās infrastruktūras būvdarbu koordinēšanu, kā arī piekļuvi iekšējai fiziskajai infrastruktūrai.

Noteikumi nosaka maksājuma apmēru, maksāšanas kārtību un termiņu par domstarpību izskatīšanu Regulatorā.

Plašāk par jauno noteikumu projektu:

-  Konsultāciju dokumentā par domstarpību izskatīšanas maksāšanas noteikumu projektu.

Priekšlikumus un komentārus lūdzam Regulatoram iesniegt rakstveidā, kā arī elektroniskā formā, nosūtot tos uz elektroniskā pasta adresi sprk@sprk.gov.lv līdz 2017.gada 12.maijam. Ierobežotas pieejamības informācijas gadījumā lūdzam to norādīt un pievienot šo informāciju atsevišķā pielikumā.