• Jaunumi >
  • Regulators izdod jaunā redakcijā Iesniedzamās informācijas noteikumus elektronisko sakaru nozarē
 
print Drukāt

Regulators izdod jaunā redakcijā Iesniedzamās informācijas noteikumus elektronisko sakaru nozarē

29.12.2017.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) padome nolēma apstiprināt jaunā redakcijā Iesniedzamās informācijas noteikumus elektronisko sakaru nozarē, tādējādi atvieglojot administratīvo procesu, kādā elektronisko sakaru komersanti iesniedz Regulatoram tā pieprasīto informāciju. Noteikumu jaunā redakcija maina līdzšinējo kārtību, kādā elektronisko sakaru komersanti iesniedz Regulatoram tā pieprasīto informāciju.

Atbilstoši vairāku nozares normatīvo aktu prasībām un regulējumam, sabiedrisko pakalpojumu komersantam ir pienākums iesniegt Regulatorā tā pieprasīto informāciju noteiktā laikā un kārtībā. Izvērtējot līdzšinējo iesniegšanas kārtību, Regulators ir secinājis, ka procesu nepieciešams vienkāršot, mazinot administratīvo slogu un veicinot procesa saprotamību. Tieši tāpēc tika izstrādāti un apstiprināti jauni informācijas iesniegšanas noteikumi.

Līdz šim informācija tika sniegta atbilstoši Regulatora lēmumam[1] „Noteikumi par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniedzamo informāciju”. Jaunie noteikumi paredz prasības par regulāri iesniedzamo informāciju tikai elektronisko sakaru nozarē. Regulators uzskata, ka tādā veidā tiktu atvieglota regulāri iesniedzamās informācijas prasību uztveramība. Noteikumu projektā iekļautās prasības ir specifiskas un atbilstošas elektronisko sakaru nozarei.

Lai uzzinātu ieinteresēto pušu viedokli par lēmuma projektu, Regulators izsludināja publisko konsultāciju, ievietojot jaunos nosacījumus savā tīmekļa vietnē. Publiskās konsultācijas laikā tika saņemti priekšlikumi un komentāri no  SIA “Latvijas Mobilais Telefons”.

Regulatora apstiprinātie noteikumi “Iesniedzamās informācijas noteikumi elektronisko sakaru nozarē” stājas spēkā 2018.gada 1.janvārī.[1] Regulatora 2009.gada 11.novembra lēmumam Nr.1/5 „Noteikumi par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniedzamo informāciju”