• Jaunumi >
  • Regulators izsludina publisko konsultāciju enerģētikas nozarē un aicina paust viedokli par noteikumu projektu
 
print Drukāt

Regulators izsludina publisko konsultāciju enerģētikas nozarē un aicina paust viedokli par noteikumu projektu

27.11.2017.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulators) padome izstrādājusi noteikumu projektu “Noteikumi par kārtību, kādā tiek ierīkotas un lietotas dabasgāzes tiešās līnijas”. Lai izzinātu ieinteresēto pušu viedokli, Regulators izsludina publisko konsultāciju par izstrādāto noteikumu projektu. Priekšlikumus un komentārus Regulators aicina sniegt līdz 2017. gada 8. decembrim.

Noteikumu projekts izstrādāts saskaņā ar Enerģētikas likuma noteiktajām prasībām[1]. Noteikumu projekts nosaka kritērijus un kārtību, kādā veidā dabasgāzes ražotājam, uzglabāšanas sistēmas operatoram vai dabasgāzes lietotājam (iesniedzējs) ir tiesības saņemt Regulatora atļauju par dabasgāzes tiešās līnijas ierīkošanu.

Noteikumu projekts paredz iesniedzēja  pienākumu iesniegt Regulatoram virkni dokumentu, lai Regulators lemtu par atļaujas izsniegšanu tiešās līnijas ierīkošanai. Turklāt noteikumu projekts nosaka detalizētu atļaujas izsniegšanas kārtību, kā arī noteiktas prasības iesniedzējam attiecībā uz tiešās līnijas ierīkošanu, tās lietošanu un uzturēšanu.

Plašāk par Regulatora izstrādāto noteikumu projektu:

-  Konsultāciju dokumentā par noteikumiem par kārtību, kādā tiek ierīkotas un lietotas dabasgāzes tiešās līnijas. 

Priekšlikumus un komentārus lūdzam Regulatoram iesniegt rakstveidā, kā arī elektroniskā formā, nosūtot tos uz elektronisko pasta adresi sprk@sprk.gov.lv līdz 2017. gada 8. decembrim.