• Jaunumi >
  • Regulators izsludina publisko konsultāciju par grozījumiem dabasgāzes pārvades sistēmas lietošanas noteikumos
 
print Drukāt

Regulators izsludina publisko konsultāciju par grozījumiem dabasgāzes pārvades sistēmas lietošanas noteikumos

28.07.2017.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) ir izvērtējusi AS “Conexus Baltic Grid” iesniegtos grozījumus Dabasgāzes pārvades sistēmas lietošanas noteikumos. Lai izzinātu ieinteresēto pušu viedokli par piedāvātajiem grozījumiem, Regulators izsludina publisko konsultāciju. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 18.augusts.

Saskaņā likumu[1], AS “Conexus Baltic Grid” 2017.gada 21.jūlijā Regulatoram iesniedza grozījumus Dabasgāzes pārvades sistēmas lietošanas noteikumos, pamatojoties uz pieredzi, kas gūta uzsākot darbu atvērtā dabasgāzes tirgū. Regulators, izvērtējot iesniegtos priekšlikumus, veica vairākus precizējumus un uzsāk konsultāciju ar tirgus dalībniekiem pirms to apstiprināšanas.

Noteikumu grozījumu projekts paredz precizēt īstermiņa jaudas produktu rezervēšanas termiņus. Noteikumu projekts paredz, ka tad, kad beidzas ilgtermiņa jaudas produktu rezervēšanas termiņš, sistēmas lietotājs var iesniegt pieteikumu īstermiņa jaudas produktu rezervēšanai jebkuram kārtējā gāzes gada ceturksnim, jebkuram gāzes ceturkšņa mēnesim un jebkurai gāzes mēneša gāzes dienai. Tādējādi tiks veicināta dabasgāzes pārvades sistēmas jaudu efektīva izmantošana un nodrošināta sistēmas lietotājiem iespēja ātri reaģēt uz izmaiņām dabasgāzes tirgū.

Tāpat Noteikumu projektā tiek precizēts arī regulējums attiecībā uz nebalansa maksu.

Plašāk par Noteikumu grozījumu projektu:

 - Konsultāciju dokuments par grozījumiem dabasgāzes pārvades sistēmas lietošanas noteikumos 

Priekšlikumus un komentārus par Noteikumu projektu lūdzam Regulatoram iesniegt rakstveidā, kā arī elektroniskā formā, nosūtot tos uz elektroniskā pasta adresi sprk@sprk.gov.lv līdz 2017.gada 18.augustam.

Saskaņā ar likumu[1], Regulators apstiprina dabasgāzes pārvades sistēmas operatora izstrādātos sistēmas lietošanas noteikumus, kuriem jābūt objektīvi pamatotiem, ekonomiski attaisnotiem, taisnīgiem, vienlīdzīgiem, atklātiem un pieejamiem visiem sistēmas lietotājiem un pretendentiem, kuri pieprasa pieeju dabasgāzes pārvades sistēmai.

Pamatojoties uz Enerģētikas likumā noteikto pilnvarojumu, Regulators ar 2017.gada 13.aprīlī apstiprināja Dabasgāzes pārvades sistēmas lietošanas noteikumus. Saskaņā ar likumu noteikumiem ir jābūt objektīvi pamatotiem, ekonomiski attaisnotiem, taisnīgiem, vienlīdzīgiem, atklātiem un pieejamiem visiem sistēmas lietotājiem un pretendentiem, kuri pieprasa pieeju dabasgāzes pārvades sistēmai.