• Jaunumi >
  • Regulators izsniedz licenci VAS “Latvijas dzelzceļš” elektroenerģijas sadalei
 
print Drukāt

Regulators izsniedz licenci VAS “Latvijas dzelzceļš” elektroenerģijas sadalei

14.11.2017.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) padome nolemj izsniegt licenci VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDZ) elektroenerģijas sadalei saskaņā ar licencē noteiktajiem nosacījumiem un prasībām sabiedriskā pakalpojuma sniegšanai. Regulatora padome izsniedza licenci VAS “Latvijas dzelzceļš” uz turpmākajiem 20 gadiem.

Ņemot vērā, ka LDZ licences darbības termiņš beidzās 2017.gada 11.novembrī, komersants 27.oktobrī vērsās Regulatorā ar lūgumu izsniegt jaunu licenci  elektroenerģijas sadalei, lai LDZ turpinātu (spētu) nodrošināt sadales pakalpojumu saviem klientiem.

Licence elektroenerģijas sadalei LDZ tiek izsniegta uz laiku no 2017.gada 12.novembra līdz 2037.gada 11.novembrim.

LDZ rīcībā ir tehniskais nodrošinājums, lai sniegtu sabiedrisko pakalpojumu elektroenerģijas sadalē LDZ prasītajā licences darbības zonā. LDZ elektroenerģijas sadales licences darbības zona aptver Latvijas teritorijas daļu ar platību 155 km2, bet kopējā LDZ teritorija atrodas 72 administratīvo vienību (pilsētas un novadi) teritorijā. Komersants sabiedrisko pakalpojumu sniedz gan mājsaimniecībām, gan juridiskajām personām.