• Jaunumi >
  • Regulators izstrādā dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifa aprēķināšanas metodiku
 
print Drukāt

Regulators izstrādā dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifa aprēķināšanas metodiku

17.02.2017.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) ir izstrādājusi dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifa aprēķināšanas metodikas projektu. Lai izzinātu ieinteresēto pušu viedokli par izstrādāto metodikas projektu, Regulators izsludina publisko konsultāciju. Regulators aicina priekšlikumus un komentārus sniegt līdz 3. martam.

Tarifi tiek aprēķināti, pamatojoties uz nepieciešamajiem ieņēmumiem no dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma, kuriem jāsedz tehnoloģiski un ekonomiski pamatotas izmaksas, kas nepieciešamas dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma efektīvai sniegšanai. Metodikas projekts paredz tarifus diferencēt atkarībā no lietotāju patērētā dabasgāzes apjoma gadā. Turklāt sistēmas operators varēs gūt ieņēmumus no maksas par sadales sistēmas jaudas  uzturēšanu un attīstīšanu, kā arī par dabasgāzes transportēšanas pakalpojuma sniegšanu. Sadales sistēmas operatora pienākums, iesniedzot tarifu projektu, ir pamatot izvēlētos tarifu diferencēšanas principus.

Plašāk ar Regulatora izstrādāto metodikas projektu ir iespēja iepazīties Regulatora mājaslapas sadaļā Publiskās konsultācijas.

Priekšlikumus un komentārus Regulators aicina iesniegt rakstveidā, kā arī elektroniskā formā, nosūtot tos uz elektroniskā pasta adresi sprk@sprk.gov.lv līdz 2017. gada 3. martam.