• Jaunumi >
  • Regulators pieņem dabasgāzes sistēmas operatoru sertificēšanas noteikumus
 
print Drukāt

Regulators pieņem dabasgāzes sistēmas operatoru sertificēšanas noteikumus

16.02.2017.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) šodien apstiprināja noteikumus, kas noteic prasības vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora un dabasgāzes sistēmas operatora sertificēšanai – “Vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora un dabasgāzes sistēmas operatora sertificēšanas noteikumi”.

Regulators izstrādājis noteikumus, ievērojot Enerģētikas likuma grozījumus[1]. Noteikumu mērķis ir nodrošināt efektīva dabasgāzes tīkla darbības nodalīšanu no ražošanas un tirdzniecības darbībām un interešu konflikta novēršanu.

Noteikumi paredz, kādi dokumenti un informācija vienotajam dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatoram vai pārvades sistēmas operatoram ir jāiesniedz Regulatorā, lai apliecinātu tā atbilstību Enerģētikas likumā noteiktajām sertificēšanas prasībām, kā arī kārtību, kādā Regulators izvērtē un sniedz atzinumu par sistēmas operatora atbilstību minētajām prasībām.

Sākot ar 2018.gada 1.janvāri, komersantiem, kas plāno sniegt dabasgāzes pārvades sistēmas pakalpojumus Latvijas teritorijā, būs jāapliecina tā atbilstība noteiktām sertificēšanas prasībām.

Sistēmas operatora pienākums būs katru gadu līdz 1.aprīlim iesniegt Regulatoram ziņojumu par tā atbilstību sertificēšanas prasībām iepriekšējā kalendārajā gadā.

Noteikumi stājas spēkā 2018.gada 1.janvārī.[1] 2016.gada 11.februāra grozījumi, kas ievieš Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (Eiropas Parlamenta un Padomes 2009.gada 13.jūlija Direktīva 2009/73/EK par kopīgiem noteikumiem attiecībā uz dabasgāzes iekšējo tirgu un par Direktīvas 2003/55/EK atcelšanu) prasības pilnīgi efektīvai dabasgāzes tīkla darbības nodalīšanai no tirdzniecības un ražošanas darbībām.