• Jaunumi >
  • Regulators pilnveidos regulējumu mikroģeneratoru pieslēgšanai elektroenerģijas sistēmai
 
print Drukāt

Regulators pilnveidos regulējumu mikroģeneratoru pieslēgšanai elektroenerģijas sistēmai

12.03.2018.

Lai atvieglotu mikroģeneratoru pieslēgšanu paralēlam darbam ar elektroenerģijas sistēmu, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) plāno pilnveidot regulējumu mikroģeneratoru pieslēgšanai elektroenerģijas sistēmai. Saņemot un izvērtējot AS “Sadales tīkls” iesniegtos priekšlikumus, Regulators papildinās grozījumus Sistēmas pieslēguma noteikumos elektroenerģijas sistēmas dalībniekiem (Noteikumi) ar prasībām, kas attieksies tikai uz mikroģeneratoru uzstādīšanu.

Regulators jau informēja par izstrādātajiem grozījumiem Sistēmas pieslēguma noteikumos elektroenerģijas sistēmas dalībniekiem. Publiskās konsultācijas ar priekšlikumu iesniegšanas termiņu 2018.gada 9.marts ietvaros Regulators saņēma AS “Sadales tīkls” priekšlikumus par mikroģeneratoru pieslēgšanas paralēlam darbam ar elektroenerģijas sistēmu regulējuma iestrādāšanu Noteikumos.  

Šobrīd AS “Sadales tīkls” mikroģeneratoru pieslēgšanas procesā piemēro elektrostaciju pieslēgšanai noteikto kārtību. Eiropas valstu pieredze un normatīvais regulējums paredz vienkāršotu kārtību mikroģeneratoru pieslēgšanai sistēmai. Pieaugot interesei par mikroģenerāciju, Regulators saskata nepieciešamību atvieglotas procedūras noteikšanai un ir gatavs Noteikumus papildināt ar nepieciešamajiem grozījumiem, kas attieksies uz mikroģeneratoru pieslēgšanu paralēlam darbam ar elektroenerģijas sistēmu, paredzot ievērojamu ieguvumu visām iesaistītajām pusēm.  

Ar AS “Sadales tīkls” iesniegtajiem priekšlikumiem par grozījumiem, kas saistīti ar mikroģeneratoru pieslēgšanas procesu, ir iespējams iepazīties Regulatora mājas lapā.

Jau informēts, ka Noteikumu grozījumi atvērti, lai Noteikumus papildinātu ar precizējumiem, kas nosaka pieslēguma ierīkošanas izmaksu segšanas kārtību, kā arī kritērijiem, kas sistēmas dalībniekiem jāievēro, lai pretendētu uz iespēju bez maksas atslēgt un pēc tam atjaunot slodzi iepriekšējā līmenī. Noteikumu grozījumu projektu plānots skatīt Regulatora padomes sēdē, kas notiks marta beigās.