• Jaunumi >
  • Regulators plāno izdot jaunā redakcijā noteikumus elektronisko sakaru nozarē par elektronisko sakaru tīkla pieslēgšanu; izsludina publisko konsultāciju
 
print Drukāt

Regulators plāno izdot jaunā redakcijā noteikumus elektronisko sakaru nozarē par elektronisko sakaru tīkla pieslēgšanu; izsludina publisko konsultāciju

07.09.2017.

Līdz ar elektronisko sakaru tehnoloģiju attīstību, elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanas tendences un izmaiņām normatīvajos aktos elektronisko sakaru nozarē, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) plāno izdot jaunā redakcijā Noteikumus par privātā elektronisko sakaru tīkla pieslēgšanu publiskajam elektronisko sakaru tīklam. Lai izzinātu ieinteresēto pušu viedokli par sagatavoto noteikumu projektu, Regulators izsludina publisko konsultāciju. Priekšlikumu un komentāru iesniegšanas termiņš – līdz 2017.gada 9.oktobrim.

Esošo Noteikumu prasības galvenokārt ir attiecināmas tikai uz privātā elektronisko sakaru tīkla pieslēgšanu publiskajam elektronisko sakaru tīklam balss telefonijas pakalpojuma sniegšanai. Ņemot vērā uz interneta protokola[1] (IP) balstītu tehnoloģiju attīstību un uz IP balstītu pieslēgumu skaita palielināšanos, Noteikumos ietvertās prasības ir novecojušas un neaptver jaunāko tehnoloģiju pielietojuma iespējas. Līdz ar to Noteikumu prasības nepieciešams attiecināt ne tikai uz balss telefonijas pakalpojumu, bet, ievērojot tehnoloģisko neitralitāti, attiecināt arī uz plašāku elektronisko sakaru pakalpojumu klāstu.

Vienlaikus Noteikumos ir nepieciešams veikt izmaiņas, lai noteiktu stingrākas prasības attiecībā uz publiskā mobilā vai fiksētā telefonu tīkla numura translāciju no privātā elektronisko sakaru tīkla publiskajā elektronisko sakaru tīklā, saskaņojot prasības ar citiem Regulatora normatīvajiem aktiem.

Līdz ar to Regulatora sagatavotajā Noteikumu projektā ir veikti vairāki redakcionāli labojumi, ieviestas jaunas normas, prasības elektronisko sakaru komersantiem, kā arī noteikta kārtība kā tās realizēt.

Plašāk par Regulatora sagatavotajām izmaiņām:

-  Konsultāciju dokumentā par noteikumu par privātā elektronisko sakaru tīkla pieslēgšanu publiskajam elektronisko sakaru tīklam projektu. 

Priekšlikumus un komentārus lūdzam Regulatoram iesniegt rakstveidā, kā arī elektroniskā formā, nosūtot tos uz elektroniskā pasta adresi sprk@sprk.gov.lv  līdz 2017.gada 9.oktobrim. Ierobežotas pieejamības informācijas gadījumā lūdzam to norādīt un pievienot šo informāciju atsevišķā pielikumā.[1]   angļu val. – Internet Protocol (IP)