• Jaunumi >
  • Regulators tiekas ar Konkurences padomi, Satiksmes ministriju un PTAC, lai runātu par viesabonēšanu
 
print Drukāt

Regulators tiekas ar Konkurences padomi, Satiksmes ministriju un PTAC, lai runātu par viesabonēšanu

18.05.2017.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) šodien tiekas ar ekspertiem no Konkurences padomes, Satiksmes ministrijas un Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC), lai pārrunātu aktuālo, kas saistīts ar viesabonēšanas Regulas[1] ieviešanu Latvijā. Saskaņā ar Regulu, no 15. jūnija, ceļojot uz ārzemēm, maksa par zvaniem, īsziņām un datu pārraidi būs par tādām pašām cenām, kā pašmāju mobilo sakaru operators piemēro iekšzemes tarifiem.

Tikšanās laikā visas iesaistītās puses diskutēs par Regulas ieviešanas gaitu, kas nosaka viesabonēšanas atcelšanu no 15. jūnija, kā arī par mobilo sakaru operatoru izstrādātajiem piedāvājumiem attiecībā uz tarifu maiņu.

Jau vēstīts, ka sākot no 15. jūnija mobilie operatori vairs nevarēs no lietotājiem iekasēt papildu maksu par viesabonēšanas pakalpojuma sniegšanu. Vienlaikus operatoriem saglabāsies pienākums maksāt vairumtirdzniecības maksu citas valsts operatoram. Lai arī vairumtirdzniecības tarifi šobrīd jau ir ievērojami samazināti, šādas papildu izmaksas joprojām var būt diezgan ievērojamas.[1] Regula Nr.531/2012 par viesabonēšanu publiskajos mobilo sakaru tīklos Savienībā