• Jaunumi >
  • Šodien noslēdzas priekšlikumu iesniegšanas termiņš par grozījumiem sistēmas pieslēguma noteikumos
 
print Drukāt

Šodien noslēdzas priekšlikumu iesniegšanas termiņš par grozījumiem sistēmas pieslēguma noteikumos

09.03.2018.

Šodien noslēdzas priekšlikumu iesniegšanas termiņš par grozījumu projektu “Sistēmas pieslēguma noteikumi elektroenerģijas sistēmas dalībniekiem”. Šobrīd Regulators saņēmis priekšlikumus un viedokļus no četrām organizācijām un trijiem komersantiem.

Grozījumu projekta mērķis ir pilnveidot pieslēguma procesu sistēmas operatoram un sistēmas lietotājiem. Regulators līdz šim saņēmis priekšlikumus no vairākām organizācijām – Lauksaimnieku Organizāciju Sadarbības Padomes (LOSP), Zemnieku saeimas un Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA), kā arī no vairākiem komersantiem. 

Lai sistēmas lietotājs varētu samazināt pieslēguma atļauto slodzi uz laiku līdz 9 mēnešiem, priekšlikumi galvenokārt ir izteikti tieši attiecībā uz kritēriju izpildi, uz kā pamata sistēmas lietotājs var samazināt pieslēguma atļauto slodzi. Priekšlikums ir noteikt, ka pieslēguma noslodze vismaz vienu mēnesi pēdējā gada laikā ir bijusi vismaz 7%, nevis 15 % trijos mēnešos, kā to paredz esošā grozījumu projekta redakcija izsludinātajā publiskajā konsultācijā. Vienlaikus ieinteresētās puses lūdz izvērtēt iespēju noteikt atļautas slodzes samazinājumu mazāku par 50%, ko pašlaik neparedz grozījumu projekta redakcija.

Visām ieinteresētajām personām līdz šodienai – 9. martam ir iespēja vēl iesniegt priekšlikumus papildus esošajiem, nosūtot tos Regulatoram uz elektroniskā pasta adresi sprk@sprk.gov.lv. Noslēdzoties priekšlikumu iesniegšanas termiņam, Regulators izvērtēs iesniegtos priekšlikumus, pieņemot lēmumu par noteikumu apstiprināšanu. Ar izteiktajiem viedokļiem publiskās konsultācijas laikā plašāk iepazīties Regulatora mājaslapā – viedokļu apkopojums.