• Jaunumi >
  • Tiek sperts vēl viens solis vienota Baltijas – Somijas dabasgāzes tirgus izveidei
 
print Drukāt

Tiek sperts vēl viens solis vienota Baltijas – Somijas dabasgāzes tirgus izveidei

13.09.2017.

Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas regulatori ir parakstījuši partnerības līgumu, kurā regulatīvās iestādes vienojas par ilgtermiņa Baltijas un Somijas vienota dabasgāzes tirgus risinājumu izvēles procesu.

Partnerības līguma ietvaros Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas regulatori ir vienojušies, ka Somijas regulators organizē ekspertu piesaisti, lai kopīgi izstrādātu tarifu noteikšanas modeli  Baltijas – Somijas vienotajam dabasgāzes tirgum pēc 2020. gada, kad tiks realizēts “Balticconnector” projekts. Padziļināta izvērtējuma veikšana sekmēs optimālākā risinājuma izvēli un tā ieviešanu Baltijas valstu un Somijas starpā, tādējādi veicinot efektīva un uz attīstību orientēta reģionālā dabasgāzes tirgus izveidi un zemākas cenas patērētājiem.

“Balticconnector” dabasgāzes cauruļvads savienos Somijas un Igaunijas gāzes pārvades cauruļvadu tīklus. Dabasgāzes pārvades tīklu savienošana būtiski uzlabos gāzes piegādes pieejamību un drošību reģionā un tādējādi veicinās energo - resursu pārvades uzticamību dažādos apstākļos Somijā un Baltijas valstīs.