SIA "Cēsu siltumtīkli" siltumenerģijas lietotājiem gala tarifs no 1. jūlija būs 62,2 EUR/MWh

Print
Siltumenerģija

Līdz ar kurināmā izmaksu pieaugumu, SIA „Cēsu siltumtīkli” Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (Regulatorā) iesniedza pašu noteiktos siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus. Regulatora padome, izvērtējot noteiktos tarifus un to pamatojumu, atzīst, ka tie atbilst Regulatora metodikai[1]. Līdz ar to gala tarifs siltumenerģijas lietotājiem no 1.jūlija būs 62,27 euro/MWh, kas ir par 2,6% vairāk, salīdzinājumā ar spēkā esošo gala tarifu.

Noteiktais siltumenerģijas tarifs sastāv no siltumenerģijas ražošanas tarifa 39,57 EUR/MWh, pārvades un sadales tarifa - 19,68 EUR/MWh, siltumenerģijas tirdzniecības tarifa - 2,23 EUR/MWh un akcīzes nodokļa komponentes  - 0,79 EUR/MWh.

SIA „Cēsu siltumtīkli” siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu pieaugums saistāms ar dabasgāzes un šķeldas cenu pieaugumu.

Šobrīd SIA „Cēsu siltumtīkli” norēķiniem par siltumenerģiju piemēro siltumenerģijas gala tarifu 60,70euro/MWh.

2018.gada 18.janvārī Regulatora padome nolēma piešķirt atļauju SIA “Cēsu siltumtīkli” pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus kurināmā cenas izmaiņu gadījumā, kas komersantam jānosaka saskaņā ar Regulatora metodiku[2]. Šāds lēmums tika pieņemts, pamatojoties uz Regulatora metodiku, kurā tika veiktas izmaiņas līdz ar dabasgāzes tirgus atvēršanu. Vienlaikus jāatzīmē, ka  gadījumos, kad samazinās kurināmā cena, komersantam ir pienākums noteikt arī zemāku gala tarifu gala lietotājiem.


[1] Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika
[2] Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika