SPRK precizē terminus UPP konkursa kārtībā; izsludināta konsultācija

Print
Pasts

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir izsludinājusi konsultāciju par izmaiņām noteikumos, ar ko tiek precizēta terminoloģija konkursa noteikumos, kādā tiks izraudzīts jaunais universālā pasta (UP) pakalpojuma sniedzējs.

SPRK ir precizējusi terminus noteikumos atbilstoši tam, kā tie tiek lietoti likumprojektā “Grozījumi Pasta likumā”, kas stāsies spēkā š.g. 30. aprīlī. Pasta likums paredz precizēt abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojuma aprakstu, kas nepieciešams, lai noteiktu šī pakalpojuma kvalitātes prasības un tarifu.

Atbilstoši deleģējumam SPRK izraugās UP pakalpojuma sniedzēju, kas sniedz UP pakalpojumu visā Latvijas Republikas teritorijā. Līdz šim UP pakalpojumu sniedzējs ir VAS “Latvijas Pasts”, kas pildīs šo pienākumu līdz 2021. gada 31. decembrim.

UP pakalpojums ir minimālais noteiktas kvalitātes pasta pakalpojumu kopums, kas pieejams visiem lietotājiem visā Latvijā neatkarīgi no to ģeogrāfiskās atrašanās vietas.

Ar konsultācijas dokumentu iespējams iepazīties SPRK mājaslapā. Priekšlikumus un komentārus par konsultāciju dokumentu projektu lūdzam sniegt līdz 2021. gada 29. aprīlim, nosūtot tos uz sprk@sprk.gov.lv.