UPP konkursā pieteicies viens dalībnieks

Print
Pasts

Šodien noslēdzies universālā pasta pakalpojuma (UPP) konkursa piedāvājumu iesniegšanas termiņš. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) saņēmusi vienu pieteikumu no līdzšinējā UPP sniedzēja AS “Latvijas Pasts”.

Līdzšinējais UPP sniedzējs AS “Latvijas Pasts” ir vienīgais konkursa dalībnieks, kurš iesniedza piedāvājumu noteiktajā termiņā, citu pasta operatoru pieteikumus SPRK nav saņēmusi.

Atbilstoši Pasta likumā noteiktajam, ja konkursa vienīgais dalībnieks ir līdzšinējais UPP sniedzējs, SPRK atzīst to par konkursa uzvarētāju un nosaka tam UPP saistības uz pieciem gadiem.

Konkursa rezultātus SPRK plāno apstiprināt padomes sēdē šā gada 22. jūlijā, nosakot AS “Latvijas Pasts” par UPP sniedzēju, kurš pildīs UPP saistības no 2022. gada 1. janvāra līdz 2026. gada 31. decembrim.

UPP konkurss tika izsludināts šā gada 3. jūnijā ar piedāvājuma iesniegšanas termiņu līdz 2021. gada 12. jūlijam.

UPP ir minimālais noteiktas kvalitātes pasta pakalpojumu kopums, kas pieejams visiem lietotājiem visā Latvijā neatkarīgi no to ģeogrāfiskās atrašanās vietas. Savukārt UPP sniedzējs ir Pasta likumā noteiktajā kārtībā izraudzīts pasta komersants.