No š.g. 1.jūnija SIA “Rīgas ūdens” jauni ūdenssaimniecības tarifi

Print
Ūdenssaimniecība

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi jaunus SIA “Rīgas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. No š.g. 1.jūnija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,02 EUR/m3, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 0,91 EUR/m3. Vērtēšanas laikā kanalizācijas pakalpojumu tarifs tika samazināts par 0,02 eiro, salīdzinot ar sākotnēji SPRK vērtēšanai iesniegto.

Salīdzinot ar šobrīd spēkā esošajiem, 2018.gadā apstiprinātajiem tarifiem, gan ūdensapgādes pakalpojumu, gan kanalizācijas pakalpojumu tarifs pieaugs par 0,17 eiro.

“Tarifu izmaiņas saistītas ar vispārēju cenu un izmaksu pieaugumu valstī, kā arī uzņēmuma finanšu ieguldījumiem infrastruktūras atjaunošanā. Lielākais izmaksu pieaugums ir trīs izmaksu pozīcijās – elektroenerģijas izmaksās, jo ievērojami pieaugusi elektroenerģijas iepirkumu cena, personāla izmaksās, jo kopš 2018.gada pieaugusi gan minimālā, gan vidējā alga valstī, un pamatlīdzekļu nolietojumā, jo komersants pastāvīgi veic ieguldījumus ūdenssaimniecības infrastruktūras atjaunošanā un paplašināšanā,” skaidro SPRK Ūdenssaimniecības departamenta direktore Agnese Kozlovska.

Kopš spēkā esošo tarifu apstiprināšanas SIA “Rīgas ūdens” ir uzsākusi realizēt divus Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētus ūdenssaimniecības attīstības projektus – “Ūdenssaimniecības attīstība Rīgā, 5.kārta” un “Ūdenssaimniecības attīstība Rīgā, 6.kārta” –, kurus plānots pabeigt līdz 2023.gada 31.decembrim. Papildus šiem projektiem SIA “Rīgas ūdens” veic arī citus ieguldījumus infrastruktūras atjaunošanā un uzlabošanā.

Jaunos tarifus plānots piemērot Rīgā, Baltezerā, Garkalnē, Berģos, Maksteniekos, Langstiņos, Upesciemā, Krustkalnos, Valdlaučos, Dreiliņos, Rumbulā, Ulbrokā un daļā Garkalnes pagasta (“Alīses”, Remberģi 1”, “Remberģi 2”, “Selgas”).

SIA “Rīgas ūdens” tarifu projektu SPRK apstiprināšanai iesniedza 2021.gada 30.decembrī. Tarifa izvērtēšanas laikā SPRK lūdza iesniegt papildu informāciju un skaidrojumus par tarifu projektu. Uzņēmums iesniedza izmaksu pamatojošos dokumentus un tarifu projekta precizējumus, kuros kanalizācijas pakalpojumu tarifs tika samazināts par 0,02 eiro, salīdzinot ar SPRK vērtēšanai sākotnēji iesniegto.

SPRK secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu SIA “Rīgas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

Plašāk ar ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK interaktīvajā kartē, kur pieejams arī detalizētāks SIA “Rīgas ūdens” jauno tarifu izklāsts. Kopumā šobrīd (uz 29.04.22.) SPRK vērtēšanā ir deviņi ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekti. Par tiem vairāk iespējams uzzināt SPRK iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu interaktīvajā kartē.

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), norādītie tarifi ir bez PVN.