Aicina Ķeguma novada iedzīvotājus paust viedokli par gaidāmajiem ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem

Drukāt
Ūdenssaimniecība

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) saņēmusi izvērtēšanai SIA “Ķeguma stars” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu – 3,52 EUR/m3 apmērā. SPRK uzsāk tarifu projekta izmaksu vērtēšanu. Tarifus plānots piemērot 2021. gada augustā.

Līdz šim katrā Ķeguma novada teritorijā maksa par ūdenssaimniecības pakalpojumiem bija atšķirīga. SIA “Ķeguma stars” plāno Ķegumā un Rembates pagastā piemērot vienotu ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu – 3,52 EUR/m3. Savukārt Tomes pagastā – tikai ūdensapgādes pakalpojuma tarifu – 1,18 EUR/m3, jo pagastā nav centralizētas kanalizācijas sistēmas.

Kopējo ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu veidos ūdensapgādes pakalpojumu tarifs – 1,18 EUR/m3 (bez PVN) un kanalizācijas pakalpojumu tarifs 2,34 EUR/m3 (bez PVN).

Katrā novada teritorijā izmaiņas pret šobrīd spēkā esošajiem tarifiem būs atšķirīgas. Daļā teritorijas lietotājiem šobrīd tiek piemērotas Ķeguma novada pašvaldības noteiktās maksas par ūdenssaimniecības pakalpojumiem, bet daļā – Aizkraukles regulatora pirms 13 gadiem apstiprinātie ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi.

“Aicinām iedzīvotājus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt priekšlikumus SPRK, kā arī SIA “Ķeguma stars”, norāda SPRK Ūdenssaimniecības nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja Ieva Rozentāle. Priekšlikumi, kā arī ieteikumi par tarifu projektu ir iesniedzami, rakstot uz sprk@sprk.gov.lv vai SIA “Ķeguma stars”: birojs.kegumastars@inbox.lv.

SIA “Ķeguma stars” iesniedza tarifu projektu SPRK izvērtēšanai šogad 16. februārī saistībā ar ūdenssaimniecības pakalpojuma izmaksu pieaugumu. Kopš 2015. gada ir mainījušās darba spēka izmaksas, materiālu izmaksas u.c.

Ja ūdenssaimniecības pakalpojumu apjoms kādā no ūdenssaimniecības pakalpojumu veidiem (ūdens ražošana, ūdens piegāde, notekūdeņu savākšana vai notekūdeņu attīrīšana) sasniedz regulēšanas slieksni – 100 000 m3 gadā, uzņēmums pakalpojumu sniedz par regulētu tarifu, ko apstiprina SPRK. Tarifu aprēķinu uzņēmums veic pēc SPRK noteiktas metodikas, kas nosaka kārtību, kādā tie tiek aprēķināti.

“Uzņēmuma aprēķinātais un iesniegtais tarifu projekts SPRK izvērtēšanas laikā var mainīties. Mūsu uzdevums ir rūpīgi pārbaudīt izmaksas, kas iekļautas tarifu projektā un pārliecināties, lai tarifos ir iekļautas vienīgi ekonomiski pamatotas izmaksas. Tas nozīmē, ka apstiprinātie tarifi var atšķirties no tā, ko sākotnēji uzņēmums ir plānojis,” stāsta SPRK pārstāve.

Kopējā tarifu projekta izvērtēšana un lēmumu pieņemšana notiek 120 dienas. Ja tās gaitā, ir nepieciešams saņemt no uzņēmuma papildu informāciju par tarifu projektu, SPRK lūdz to iesniegt. Tajā brīdī, kad informācija ir pieprasīta, tarifu projekta izskatīšanas laiks tiek apturēts, bet atsākas, kad uzņēmums informāciju ir iesniedzis SPRK.

Plašāk ar tarifu projekta kopsavilkumu aicinām iepazīties SPRK mājaslapā, kā arī papildus interaktīvā veidā – SPRK infografikā.