Aicina paust viedokli par elektroenerģijas pārvades sistēmas pieslēguma noteikumu projektu

Drukāt
Elektroenerģija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina paust viedokli par sagatavoto konsultāciju dokumentu, kas paredz izmaiņas tirgus dalībniekiem, kuri pieslēgti vai plāno pieslēgties pie elektroenerģijas pārvades sistēmas. Lai uzklausītu viedokļus, SPRK šā gada 10. septembrī, plkst. 13.00 rīko attālinātu uzklausīšanas sanāksmi.

Uzklausīšanas sanāksmē SPRK iepazīstinās sanāksmes dalībniekus ar konsultācijas laikā saņemtajiem priekšlikumiem, komentāriem un par tiem sniegs pamatojumu.

Atbilstoši Elektroenerģijas tirgus likumam SPRK ir pienākums noteikt vienotus sistēmas pieslēguma noteikumus elektroenerģijas ražotājiem un lietotājiem, kā arī pieslēguma maksas noteikšanas metodiku.

Interesenti un mediju pārstāvji dalību attālinātā sanāksmē var pieteikt līdz šā gada 9. septembrim (kontaktpersona Ingus Užulis, tālr. 371 67097248, e-pasts: ingus.uzulis@sprk.gov.lv).

Ikvienam sanāksmes dalībniekam būs iespēja uzdot jautājumus SPRK pārstāvjiem, kā arī izteikt savus priekšlikumus par izstrādāto normatīvo aktu. Uzklausīšanas sanāksmes gaita tiek fiksēta protokolā. Interesenti ar konsultāciju dokumentu var iepazīties SPRK mājaslapā.

Uzklausīšanas sanāksme notiek valsts valodā. Ja sanāksmes dalībniekam uzklausīšanas sanāksmes laikā ir nepieciešams lietot kādu svešvalodu, lūgums nodrošināt tulkojumu valsts valodā.

SPRK atgādina, ka š.g. 1. jūlijā SPRK izsludināja konsultāciju par sistēmas pieslēguma noteikumiem elektroenerģijas pārvades sistēmai. SPRK līdz 23. jūlijam ir saņēmusi viena komersanta priekšlikumus par konsultāciju dokumentu, par kuriem nepieciešama plašāka diskusija.