No 1. aprīļa siltuma izmaksas Rīgā samazināsies par 7,4%

Drukāt
Siltumenerģija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi izmaiņas AS “Rīgas siltums” siltumenerģijas tarifos. Rīdziniekiem no 1. aprīļa par siltumu būs jāmaksā par 7,4% jeb 3,82 EUR/MWh mazāk – 48,08 EUR/MWh (bez PVN).

Siltumenerģijas tarifs 48,08 EUR/MWh (bez PVN) būs spēkā līdz 2021. gada 31. jūlijam. Savukārt sākot no 2021. gada 1. augusta tas būs vēl par 1,91 EUR/MWh zemāks – 46,17 EUR/MWh (bez PVN), ja tarifu vērtības līdz šim laikam netiks atkārtoti pārskatītas.

Siltumenerģijas tarifi samazinājušies pateicoties iepirktās siltumenerģijas cenas straujam kritumam. Kā rezultātā AS “Rīgas siltums” izmaksu samazinājums veido aptuveni 11 milj. EUR.

“Jau šajā apkures sezonā par siltumu būs jāmaksā mazāk un arī nākamā sezona ir gaidāma ar pozitīvām pārmaiņām. Pateicoties būtiskai dabasgāzes cenas lejupslīdei arī iepirktās siltumenerģijas izmaksas komersantam ir būtiski samazinājušās. Novērtējot situāciju citviet Latvijā – apstiprinātais tarifs būs viens no zemākajiem valstī. Salīdzinājumā ar kaimiņu valstu pilsētām, Rīga ierindosies otrajā vietā ar zemāko tarifu, kamēr Tallinā par siltumu jāmaksā – 50,14 EUR/MWh,” stāsta SPRK padomes priekšsēdētājs Rolands Irklis.

Paziņojumu par noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem AS “Rīgas siltums” iesniedza SPRK šā gada 28. februārī. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā interaktīvajā kartē.