No 1.jūnija SIA “Madonas ūdens” gaidāmi jauni ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi; SPRK aicina paust viedokli

Drukāt
Ūdenssaimniecība

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) saņēmusi un sākusi izvērtēt SIA “Madonas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu. Jaunie tarifi varētu stāties spēkā š.g. 1.jūnijā.

SIA “Madonas ūdens” apstiprināšanai SPRK š.g. 18.martā iesniegusi ūdensapgādes pakalpojumu tarifu 1,23 EUR/m3 (bez PVN) un kanalizācijas pakalpojumu tarifu – 1,60 EUR/m3 (bez PVN). Salīdzinot ar spēkā esošo (2019.gada 28.martā apstiprināto), ūdensapgādes pakalpojumu tarifu plānots palielināt par 0,05 eiro, bet kanalizācijas – par 0,12 eiro. Ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas izmaksas ietekmējis elektroenerģijas cenas pieaugums.

“Tarifu projekta aprēķinos izmainīta tikai viena komponente – elektroenerģijas izmaksas. SIA “Madonas ūdens”, tāpat kā daudziem citiem uzņēmumiem, kuri ražošanā vai pakalpojumu nodrošināšanā izmanto elektroenerģiju, pieaug izmaksas. Elektroenerģijas izmaksas pērn, salīdzinot ar 2020.gadu, uzņēmumam augušas par 43,8% jeb 53 tūkst. eiro,” norāda SPRK Ūdenssaimniecības, depozīta sistēmas un atkritumu departamenta direktore Agnese Kozlovska.

Elektroenerģijas cenu pieaugumu ietekmējis ražošanas izmaksu kāpums dabasgāzes un CO2 emisiju kvotu cenu pieauguma dēļ, kā arī mazāk labvēlīgi laikapstākļi elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamiem resursiem hidroelektrostacijās un vēja stacijās.

Jaunos tarifus plānots piemērot Madonā, kā arī citās Madonas novada teritorijās – Aronas, Barkavas, Dzelzavas, Lazdonas, Ļaudonas, Liezēres, Mētrienas, Ošupes, Praulienas un Sarkaņu pagastā.

SPRK aicina lietotājus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt konstruktīvus priekšlikumus un ieteikumus SPRK (sprk@sprk.gov.lv, 67097200) vai SIA “Madonas ūdens” (info@madonasudens.lv). Ar tarifu projekta kopsavilkumu iespējams iepazīties SPRK tīmekļvietnē, kā arī pārskatāmākā veidā – SPRK interaktīvajā infografikā.

Izvērtēšanas laikā SPRK pārbauda izmaksas, kas iekļautas tarifu projektā, un pārliecinās, lai ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi ir tehnoloģiski un ekonomiski pamatoti.

Kopumā šobrīd (uz 30.03.22.) SPRK vērtēšanā ir desmit ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekti. Par tiem vairāk iespējams uzzināt SPRK iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu interaktīvajā kartē.