No 1.oktobra palielināsies SIA “Rīgas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi

Drukāt
Ūdenssaimniecība

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi jaunus SIA “Rīgas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. No š.g. 1.oktobra ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,20 EUR/m3, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,21 EUR/m3. Jaunajos tarifos mainītas tikai iekļautās elektroenerģijas, siltumenerģijas un gāzes izmaksas, pārējās izmaksu pozīcijas nav mainītas.

Salīdzinot ar no š.g. 1.jūnija spēkā esošajiem SIA “Rīgas ūdens” tarifiem, ūdensapgādes pakalpojumu tarifs no 1.oktobra pieaugs par 18% jeb 0,18 eiro, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – par 33% jeb 0,30 eiro. Tarifi pieauguši saistībā ar būtisko elektroenerģijas, dabasgāzes un siltumenerģijas cenu pieaugumu.

“Lai gan SIA “Rīgas ūdens” spēkā esošie tarifi pavisam nesen tika apstiprināti, energoresursu izmaksas saistībā ar straujajām cenu izmaiņām tik strauji pieaugušas, ka komersantam bija nepieciešama pielāgošanās apstākļiem, pārskatot un iesniedzot apstiprināšanai jaunu tarifu projektu. Būtiskākais pieaugums komersantam ir elektroenerģijas izmaksām, kas šī gada trešajā ceturksnī tam būs lielākas par izmaksām iepriekšējā gadā kopumā,” skaidro SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola.

A.Ozola arī norāda, ka SIA “Rīgas ūdens” pastāvīgi vērtē iekārtu darbību un īsteno pasākumus, lai pēc iespējas samazinātu elektroenerģijas patēriņu. Tostarp vairākās kanalizācijas sūkņu stacijās ir uzstādīti energoefektīvāki sūkņi, modernizētas ventilācijas iekārtas, ūdens sagatavošanas stacijā “Daugava” veikta ozonēšanas iekārtu darbības efektivitātes uzlabošana, vairākos objektos mainīts apgaismojums, kā arī objektos veikts pieslēgumu jaudas izvērtējums un samazinājums atbilstoši iekārtu patēriņa īpatnībām.

Jaunos tarifus plānots piemērot Rīgā, Baltezerā, Garkalnē, Berģos, Maksteniekos, Langstiņos, Upesciemā, Krustkalnos, Valdlaučos, Dreiliņos, Rumbulā, Ulbrokā un daļā Garkalnes pagasta (“Alīses”, Remberģi 1”, “Remberģi 2”, “Selgas”).

SIA “Rīgas ūdens” tarifu projektu SPRK apstiprināšanai iesniedza š.g. 1.augustā. Savukārt 24.augustā, ņemot vērā straujo elektroenerģijas un dabasgāzes cenu prognozes pieaugumu biržās, SIA “Rīgas ūdens” iesniedza precizētu tarifu projektu, aktualizējot iekļautās elektroenerģijas un dabasgāzes izmaksas. Rezultātā, salīdzinot ar sākotnēji iesniegto SPRK vērtēšanai, ūdensapgādes pakalpojumu tarifs tika palielināts par 0,05 eiro un kanalizācijas pakalpojumu tarifs – par 0,10 eiro.

SPRK, izvērtējot tarifu projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu SIA “Rīgas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

Plašāk ar ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK interaktīvajā kartē, kur pieejams arī detalizētāks SIA “Rīgas ūdens” jauno tarifu izklāsts.

Papildus SPRK aicina iepazīties ar interaktīvo materiālu Par ko maksā ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotāji?. Kopumā šobrīd (uz 26.08.22.) SPRK vērtēšanā ir divdesmit ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekti. Par tiem vairāk iespējams uzzināt SPRK iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu interaktīvajā kartē.

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), norādītie tarifi ir bez PVN.