No 2. jūnija Muceniekos mainīsies siltumapgādes pakalpojumu tarifi

Drukāt
Siltumenerģija

Līdz ar kurināmā cenas izmaiņām, SIA Ropažu novada "CIEMATS" Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (Regulatorā) iesniedza pašu noteiktos siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus. Regulators, izvērtējot noteiktos tarifus un to pamatojumu, atzīst, ka tie atbilst Regulatora metodikai. Līdz ar to no 2019. gada 2. jūnija SIA "CIEMATS" siltumenerģijas lietotājiem Muceniekos par siltumu būs jāmaksā 61,17 EUR/MWh.

Šobrīd SIA "CIEMATS" Muceniekos piemēro siltumenerģijas gala tarifu 55,09 EUR/MWh.

Komersanta aprēķinātais pašu noteiktais siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifs, kas ir lielāks, nekā piemērotais, saistāms ar kurināmā (dabasgāzes) cenas pieaugumu. Tā kā Regulators 2019. gada 25. aprīlī nolēma piešķirt komersantam atļauju pašam noteikt siltumenerģijas gala tarifu, ja mainās kurināmā cena.  Līdz ar noteiktajām izmaiņām komersants Regulatorā iesniedza noteiktos tarifus.

Regulatora piešķirtā atļauja komersantam pašam noteikt siltumenerģijas gala tarifu ļauj SIA "CIEMATS" savlaicīgi reaģēt uz kurināmā cenas izmaiņām un noteikt tarifu, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām. Pēc atļaujas piešķiršanas Regulatoram ir tiesības uzraudzīt komersanta darbību un aizstāvēt lietotāju intereses, tostarp tiesības saņemt siltumenerģiju par tarifu, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.

Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori vai SIA "CIEMATS" neievēro normatīvos aktus, Regulators var ierosināt tarifu pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu.