No septembra Cēsu novadā būs vienoti ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi

Drukāt
Ūdenssaimniecība

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA “Vinda” vienotus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus visā darbības zonā. Šogad no 1. septembra SIA “Vinda” lietotājiem ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,15 EUR/m³ (bez PVN), savukārt – kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 0,85 EUR/m³ (bez PVN).

Kopējais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs veidos 2,00 EUR/m³ (bez PVN). Tarifu piemēros Cēsīs un tās novada Krīvu un Rīdzenes ciemā, tāpat Priekuļu novada Jāņmuižas ciemā un Amatas novada Līvu ciemā.

Pašlaik par ūdenssaimniecības pakalpojumiem tiek piemēroti reģionālo regulatoru noteiktie tarifi vai pašvaldības noteiktās maksas. Katrā apdzīvotajā vietā tie ir atšķirīgi un apstiprināti pirms septiņiem vai pat 12 gadiem. Tā rezultātā izmaiņas pret esošo tarifu vai pašvaldības maksu no 1. septembra katrā apdzīvotajā teritorijā būs dažādas.

“Esam novērojuši tendenci – arvien vairāk komersantu lemj par labu vienotam tarifam visā tā darbības teritorijā, un arī SIA “Vinda” izvēlējusies vienotu tarifu. Tas ļauj veikt lielākus ieguldījumus tajās ūdenssaimniecības infrastruktūrās, kurās tas ir vitāli nepieciešams, tādējādi nodrošinot vienādas iespējas sava novada iedzīvotājiem saņemt kvalitatīvu pakalpojumu visā komersantam deleģētajā darbības teritorijā. Mūsu normatīvie akti nosaka komersanta pienākumu nodrošināt lietotājiem iespēju saņemt nepārtrauktus sabiedriskos pakalpojumus atbilstošā kvalitātē,” stāsta SPRK Ūdenssaimniecības pakalpojumu nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Ieva Rozentāle.

SIA “Vinda” ar Eiropas Savienības fondu atbalstu 23 gadu laikā ir realizējusi trīs ūdenssaimniecības attīstības projektus vairāk nekā 20,3 milj. EUR vērtībā. Projektu īstenošanas mērķis ir sekmēt kvalitatīvāku ūdenssaimniecības pakalpojuma sniegšanu tās iedzīvotājiem. Pērn tika pabeigta projekta piektā kārta, kuras laikā tika veikta virkne uzlabojumu notekūdeņu sistēmā – ierīkotas divas jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas un jauni kanalizācijas inženiertīkli Cēsu pilsētā, kā arī veikti citi darbi. Komersants turpina īstenot uzsākto ūdenssaimniecības attīstības projekta sesto kārtu.

Plānoto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu SPRK izvērtēšanai SIA “Vinda” iesniedza šī gada, 5. februārī. SPRK, veicot tarifu projektu vērtēšanu, lūdza komersantam iesniegt papildu informāciju un skaidrojumus par tarifu projektā iekļautajām izmaksām un pakalpojumu apjomiem. Komersanta sniegtā informācija iepriekš aprēķinātos tarifus neizmainīja.

SPRK, izvērtējot tarifu projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu SIA “Vinda” ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori, SPRK var ierosināt tarifu pārskatīšanu, vai atcelt šo lēmumu.

Plašāk ar ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK interaktīvajā kartē!