No š.g. 1.jūlija Daugavpilī siltumenerģijas tarifs būs par 3,9% zemāks

Drukāt
Siltumenerģija

Š.g. 1.jūlijā spēkā stāsies jauns PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumenerģijas tarifs, ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Līdz ar to siltumenerģijas tarifs Daugavpilī būs par 4,32 eiro jeb 3,9% zemāks – 90,64 EUR/MWh –, salīdzinot ar šobrīd piemēroto.

Siltumenerģijas tarifs samazinājies, pateicoties iepirktās siltumenerģijas un kurināmā izmaksu samazinājumam. Siltumenerģijas ražošanā tiek izmantota gan dabasgāze, gan atjaunojamie resursi – šķelda, granulas un malka –, kā arī daļa siltumenerģijas tiek iepirkta.

“PAS “Daugavpils siltumtīkli” jau kopš 2018.gada ir piešķirta SPRK atļauja pašai noteikt siltumenerģijas tarifus, ja mainās kurināmā cena vai iepirktās siltumenerģijas izmaksas. Attiecīgi tiklīdz kurināmā cena vai iepirktās siltumenerģijas izmaksas ir zemākas par tām, kas iekļautas piemērotajā tarifā, komersantam ir jānosaka zemāks tarifs, kas PAS “Daugavpils siltumtīkli” lietotājiem no 1.jūlija tiks arī piemērots,” skaidro SPRK Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu PAS “Daugavpils siltumtīkli” iesniedza SPRK š.g. 30.maijā. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Kopumā SPRK (uz 16.06.22.) izskatīšanā ir 20 pilnie siltumapgādes tarifu projekti Latvijā.

Ar aktuālajām spēkā esošajām tarifu vērtībām pārskatāmā veidā iespējams iepazīties SPRK tīmekļvietnē publicētajā interaktīvajā siltumenerģijas jūnija apskatā vai arī SPRK siltumenerģijas tarifu kartē.

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), norādītie tarifi ir bez PVN.