Ozolniekos, Ānē un Brankās no 21. oktobra būs jauni siltumenerģijas tarifi

Drukāt
Siltumenerģija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi SIA “Ozolnieku KSDU” jaunus siltumenerģijas tarifus. Sākot no šā gada 21. oktobra siltumenerģijas tarifi Ozolniekos, Ānē un Brankās būs augstāki.

Siltumenerģijas tarifs Ozolniekos būs 76,35 EUR/MWh, Ānē – 101,93 EUR/MWh, bet Brankās – 97,46 EUR/MWh. Siltumenerģijas tarifs ir pieaudzis kurināmā izmaksu būtiska pieauguma dēļ, parējām izmaksām paliekot nemainīgām.

Ozolniekos siltumenerģija tiek ražota, izmantojot šķeldu un dabasgāzi. Līdz ar to siltumenerģijas tarifa kāpums ir mazāks salīdzinājumā ar Āni un Brankām, kur ražošanas procesā tiek izmantota tikai dabasgāze. Komersanta iepirktās dabasgāzes cena ir pieaugusi 3,6 reizes, kamēr šķeldas cena – par 22,9%.

“Ņemot vērā, ka SIA “Ozolnieku KSDU” ir piešķirta atļauja pašai noteikt siltumenerģijas tarifu, ja kurināmā cenas samazināsies, komersantam būs pienākums piemērot lietotājiem zemāku siltumenerģijas tarifu,” skaidro SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu SIA “Ozolnieku KDSU” iesniedza SPRK šā gada 17. septembrī. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

“SPRK aicina siltumenerģijas pakalpojumu sniedzēju SIA “Ozolnieku KSDU” sadarbībā ar daudzīvokļu ēku apsaimniekotājiem aktīvi sadarboties, meklējot piemērotāko risinājumu katrā no teritorijām, lai mazinātu siltumenerģijas pakalpojuma izmaksas katrā no mājām šajā apkures sezonā,” skaidro Ozola.

SPRK atgādina, ka dabasgāzes cena pasaules tirgū 2020. gada oktobrī bija 11,26 EUR/MWh, bet š.g. oktobrī tā sasniegusi 63,66 EUR/MWh. Kā liecina dati par dabasgāzes nākotnes darījumu cenām novembra mēnesim TTF biržā – cenas oktobra sākumā sasniedza jaunu cenu rekordu, pārsniedzot 100 EUR/MWh slieksni. Dabasgāzes kā kurināmā cenas pieaugums skar visas Eiropas valstis, tostarp Latviju, atstājot būtisku ietekmi uz siltumenerģijas ražošanas izmaksām. Balstoties uz esošām dabasgāzes tirgus tendencēm un prognozēm, dabasgāzes cena tirgū varētu mazināties 2022. gada pavasarī.