Palīgs elektroenerģijas lietotājiem: kā izvēlēties saviem paradumiem atbilstošāko piedāvājumu?

Drukāt
Elektroenerģija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) šī gada 1.pusgada tirgus apskata rezultāti liecina – aizvien vairāk elektroenerģijas lietotāju izvērtē iespējas savu maksājumu samazināšanai. Lai palīdzētu iedzīvotājiem izdarīt vēl pārdomātāku izvēli, SPRK ir izstrādājusi indikatoru elektroenerģijas pakalpojuma sniedzēju novērtēšanai. 

“Pozitīvi, ka lietotāji kļūst izglītotāki un ir gatavi meklēt vēl risinājumus, kā gudrāk ietaupīt. Izvēloties elektroenerģijas pakalpojuma sniedzēju pēc internetā piedāvātajiem salīdzināšanas rīkiem, bieži nākas vilties rēķina saņemšanas brīdī. Diemžēl šie kalkulatori neņem vērā visus maksājuma ietekmējošos aspektus. Lai pārliecinātos par izvēlētā piedāvājuma izdevīgumu, nepieciešams atskaites punkts – salīdzinoša informācija par kopējo cenu līmeni elektroenerģijas tirgū. To ietver mūsu izstrādātais indikators,” skaidro SPRK Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska.

SPRK izstrādātais indikators jeb aprēķinātā vidējā svērtā cena lietotājam palīdz saprast, cik izdevīgs ir jau noslēgtais elektroenerģijas tirdzniecības līgums, kā arī – izvērtēt citu tirgotāju piedāvāto līgumcenu. 

Indikators iegūts, apkopojot elektroenerģijas tirgotāju datus – kopējos attiecināmos ieņēmumus izdalot ar realizēto elektroenerģijas apjomu. Aprēķins nodrošina vistuvāko tirgus situācijas atspoguļojumu, jo balstās uz pārbaudāmiem vēsturiskajiem datiem un ietver faktiskos datus par Latvijas lietotāju izvēlētajiem līgumu veidiem un patēriņa profilu.

Savukārt, apkopojot datus no elektroenerģijas tirgus dalībnieku iesniegtās informācijas, “Nord Pool” biržas, Centrālās statistikas pārvaldes un pārvades sistēmas operatoru platformas (Baltic CoBa Dashboard), SPRK ir sagatavojusi apskatu par elektroenerģijas tirgus aktualitātēm šī gada 1.pusgadā ar lietotājiem būtiskākajiem rādītājiem. Drīzumā plānots sniegt šāda veida apskatu arī par dabasgāzes nozari.

Lūk, saites uz SPRK izstrādātajām infografikām, kas palīdzēs elektroenerģijas lietotājiem uzzināt aktuālākās tendences šajā pusgadā, kā arī pieņemt gudrāko lēmumu, izvēloties saviem patēriņa paradumiem atbilstošāko piedāvājumu:

 

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar SPRK, rakstot uz sprk@sprk.gov.lv vai zvanot  67097200.

Infografikas skatīt arī zemāk.

 

SVARĪGĀKAIS PAR ELEKTROENERĢIJAS TIRGU MĀJSAIMNIECĪBĀM

 

 

SVARĪGĀKAIS PAR ELEKTROENERĢIJAS TIRGU JURIDISKAJĀM PERSONĀM

 

 

ELEKTROENERĢIJAS TIRGUS APSKATS. PADZIĻINĀTA IZPĒTE