Saistībā ar depozīta sistēmas nodrošināšanas pakalpojumu SPRK apstiprinājusi izmaiņas normatīvajos aktos

Drukāt
Depozīta sistēma

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir precizējusi un apstiprinājusi izmaiņas divos normatīvajos aktos saistībā ar izlietoto dzērienu depozīta iepakojuma sistēmas ieviešanu Latvijā no š.g. 1.februāra. Jaunās izmaiņas stājas spēkā š.g. 1.martā.

2020.gadā SPRK izstrādāja normatīvos aktus, kuri noteica depozīta sistēmas nodrošināšanas pakalpojuma regulēšanu un uzraudzību. Atbilstoši faktiskajai situācijai un zināmajiem nozares datiem SPRK normatīvajā regulējumā veikusi izmaiņas.

Attiecīgi depozīta sistēmas dalības maksas noteikšanas metodikā SPRK ir iekļāvusi papildinājumu, kas nosaka dalības maksas aprēķinu, ja ar ieņēmumiem no noteikta iepakojuma materiāla apsaimniekošanas depozīta sistēmas operators (DSO) plāno gūt peļņu.

Papildus gan metodikā, gan vispārējās atļaujas, reģistrācijas un informācijas iesniegšanas noteikumos precizēts sadalījums iepakojuma materiāla veidiem, kam tiek aprēķināta depozīta sistēmas dalības maksa. Precizēts arī depozīta iepakojuma apsaimniekošanas maksas izmaksu sadalījums atbilstoši apsaimniekošanas maksas modelim, par kuru pērnā gada nogalē DSO ir vienojies ar depozīta iepakojuma pārdevējiem un tos pārstāvošajām asociācijām, kā arī veikti citi precizējumi.

SPRK publisko konsultāciju par plānotajiem grozījumiem minētajos normatīvajos aktos izsludināja š.g. 28.janvārī. Tās laikā ikviens interesents SPRK varēja sniegt priekšlikumus un komentārus par konsultācijas dokumentu. Konsultācijas laikā priekšlikumi par nevienu no minētajiem normatīvajiem aktiem netika saņemti.

SPRK atgādina, ka Saeima 2019.gada rudenī lēma uzticēt SPRK pienākumu apstiprināt un uzraudzīt depozīta sistēmas nodrošināšanas pakalpojumu. Ar šādu pienākumu SPRK ir vienīgais regulators Eiropā. Par depozīta sistēmas nodrošināšanas pakalpojumu depozīta iepakotāji (dzērienu ražotāji un izplatītāji) DSO maksā depozīta sistēmas dalības maksu.