SIA “Pļaviņu Komunālie pakalpojumi” gaidāmi jauni ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi; SPRK aicina paust viedokli

Drukāt
Ūdenssaimniecība

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) saņēmusi un izvērtē SIA “Pļaviņu Komunālie pakalpojumi” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu. Jaunie tarifi tiks piemēroti Pļaviņu pilsētā, kā arī Aiviekstes, Klintaines un Vietalvas pagastā. Tarifu spēkā stāšanās laiks iecerēts š.g. jūlijā.

SIA “Pļaviņu Komunālie pakalpojumi” apstiprināšanai SPRK š.g. 28.februārī iesniegusi ūdensapgādes pakalpojumu tarifu 1,33 EUR/m3 (bez PVN) un kanalizācijas pakalpojumu tarifu – 2,34 EUR/m3 (bez PVN) apmērā.

Patlaban SIA “Pļaviņu Komunālie pakalpojumi” ūdenssaimniecības pakalpojumiem piemēro SPRK 2019.gadā apstiprināto ūdensapgādes pakalpojumu tarifu 1,01 EUR/m³ (bez PVN) un kanalizācijas pakalpojumu tarifu – 1,73 EUR/m³ (bez PVN).

Jaunajos ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifos iekļaujamo izmaksu izmaiņas ir ietekmējis elektroenerģijas, degvielas un citu ekspluatācijas izmaksu pieaugums. Tāpat arī uzņēmuma darbības teritorijas paplašināšana – SIA “Pļaviņu Komunālie pakalpojumi” no 2020.gada 1.janvāra uzsākusi sniegt ūdenssaimniecības pakalpojumus Aiviekstes un Klintaines pagastā.

SPRK aicina lietotājus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt konstruktīvus priekšlikumus un ieteikumus SPRK (sprk@sprk.gov.lv, 67097200) vai SIA “Pļaviņu Komunālie pakalpojumi” (komunalie_pakalpojumi@plavinas.lv, 65133062). Ar tarifu projekta kopsavilkumu iespējams iepazīties SPRK tīmekļvietnē, kā arī pārskatāmākā veidā – SPRK interaktīvajā infografikā.

Kopējais tarifu projekta izvērtēšanas un lēmuma pieņemšanas laiks ir līdz 120 dienām. Ja izvērtēšanas gaitā ir nepieciešams saņemt no komersanta papildu informāciju par tarifu projektu, SPRK lūdz to iesniegt. Brīdī, kad informācija ir pieprasīta, tarifu projekta izskatīšanas laiks tiek apturēts, bet atsākas, kad komersants informāciju ir iesniedzis SPRK.

Izvērtēšanas laikā SPRK pārbauda izmaksas, kas iekļautas tarifu projektā, un pārliecinās, lai ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi ir tehnoloģiski un ekonomiski pamatoti. Līdz ar to komersanta aprēķinātais un iesniegtais tarifu projekts SPRK izvērtēšanas laikā var mainīties.

Kopumā šobrīd (uz 05.04.22.) SPRK vērtēšanā ir desmit ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekti. Par tiem vairāk iespējams uzzināt SPRK iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu interaktīvajā kartē.