SPRK izsludina konsultāciju par informācijas iesniegšanas noteikumiem pasta nozarē

Drukāt
Pasts

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir izsludinājusi konsultāciju par grozījumiem informācijas iesniegšanas noteikumos pasta nozarē. Noteikumu projektā paredzēts veikt izmaiņas, kas galvenokārt saistītas ar pasta tirgū esošajām attīstības tendencēm.

Viens no grozījumiem noteikumu projektā attiecas uz universālā pasta pakalpojuma sniedzēja AS “Latvijas Pasts” pienākumu informācijas sniegšanā.

Grozījumi paredz informāciju par B klases korespondences sūtījumiem turpmāk neiesniegt SPRK caurskatīšanai. Šādas izmaiņas veiktas, balstoties uz 2019. gada nogalē SPRK pieņemto lēmumu. Ar šo lēmumu AS “Latvijas Pasts” kvalitātes prasības attiecībā uz sūtījumu nodrošināšanu B klasē tika atceltas. Šāds lēmums pieņemts, jo pasta sūtījumu piegāde atbilst augstākām kvalitātes prasībām, proti, A klasei. Līdz ar to komersantam nav lietderīgi sniegt informāciju par B klases sūtījumiem, kas netiek nodrošināti.

Vienlaikus izmaiņas paredz turpmāk visiem pasta komersantiem sniegt informāciju par pārrobežu ienākošo un izejošu pasta sūtījumu skaitu tieši uz Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm, kas līdz šim kā prasība netika iekļauta. Šādas prasības izriet no pasta nozares starptautisko standartu ievērošanas, kas paredz vienotu prasību ievērošanu informācijas iesniegšanā visiem pasta komersantiem.

Ar konsultācijas dokumentu iespējams iepazīties SPRK mājaslapā. Priekšlikumus un komentārus par konsultāciju dokumentu projektu lūdzam sniegt līdz šā gada 26. oktobrim, nosūtot tos uz sprk@sprk.gov.lv.