SPRK: jauns uzziņu avots siltumenerģijas nozarē

Drukāt
Siltumenerģija

Informācija siltumenerģijas komersantiem

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) turpina attīstīt virzienus sabiedrības informēšanai par aktuālo enerģētikas nozarē. Papildus jau esošajiem tirgus apskatiem elektroenerģijas un dabasgāzes nozarē SPRK publicē pirmo apskatu par tendencēm siltumenerģijas nozarē.

“Pirms diviem gadiem, kad SPRK pārskatīja koncepciju par tirgus apskatu publicēšanu elektroenerģijā, mērķis bija spēcināt lietotāju zināšanas, pieņemot izsvērtus lēmumus. Šobrīd, sagatavojot tirgus apskatu par siltumenerģijas nozari, joprojām redzam SPRK lomu kā uzticamu informācijas avotu. Redzam, ka informācijas pārpilnības laikā pieaug kodolīgas un pārbaudītas informācijas nozīme,” skaidro SPRK Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska.

Siltumenerģijas tirgus apskats atspoguļo informāciju par siltumenerģijas tarifu izmaiņu tendencēm, būtiskākajiem šo izmaiņu iemesliem, siltumenerģijas patēriņa tendencēm, vidējiem nozares tehniskās efektivitātes rādītājiem, kā arī izmaksu struktūru un kurināmā cenām. Minētā informācija būs noderīga gan lietotājiem, kuri vēlas gūt plašāku ieskatu par saņemto siltumenerģijas pakalpojumu, gan pašiem siltumenerģijas komersantiem, kuriem būs iespēja darbības rādītājus salīdzināt ar nozares un reģiona vidējiem rādītājiem.

SPRK apskats ir balstīts nozares komersantu sniegto atskaišu datos. To plānots publicēt divas reizes gadā – sākoties un noslēdzoties apkures sezonai. Ar apskatu ir iespēja iepazīties SPRK mājaslapas sadaļā "Nozares rādītāji."

Ar regularitāti divas reizes gadā tiek publicēts arī SPRK dabasgāzes tirgus apskats, savukārt ar regularitāti reizi ceturksnī – elektroenerģijas tirgus apskats. Papildu energoietilpīgiem dabasgāzes lietotājiem ir sagatavots ceļvedis dabasgāzes cenas izvērtēšanai, slēdzot dabasgāzes tirdzniecības līgumu. SPRK plāno sagatavot līdzīgu ceļvedi arī elektroenerģijas nozarē, tādējādi spēcinot uzņēmumu zināšanas par faktoriem, kam jāpievērš uzmanība, lai izdarītu ekonomiski pamatotus lēmumus un gūtu atvērta tirgus priekšrocības.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar SPRK, rakstot uz sprk@sprk.gov.lv vai zvanot 67097200.