SPRK precizējusi terminus UPP konkursa noteikumos

Drukāt
Pasts

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) precizējusi terminus konkursa noteikumos, pēc kuriem SPRK rīkos konkursu, lai izraudzītos jauno universālā pasta (UP) pakalpojuma sniedzēju Latvijā.

SPRK ir precizējusi terminus atbilstoši tam, kā tie lietoti Pasta likumā, kas apstiprināts š.g. 6. maijā. Pasta likumā precizēts abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojuma apraksts, kas nepieciešams, lai noteiktu šī pakalpojuma kvalitātes prasības un tarifu.

Atbilstoši deleģējumam SPRK izraugās UP pakalpojuma sniedzēju, kas sniedz UP pakalpojumu visā Latvijas Republikas teritorijā. Līdz šim UP pakalpojumu sniedzējs ir VAS “Latvijas Pasts”, kas pildīs šo pienākumu līdz 2021. gada 31. decembrim.

UP pakalpojums ir minimālais noteiktas kvalitātes pasta pakalpojumu kopums, kas pieejams visiem lietotājiem visā Latvijā neatkarīgi no to ģeogrāfiskās atrašanās vietas.

Publiskās konsultācijas laikā ikviens interesents SPRK varēja sniegt priekšlikumus un komentārus par konsultācijas dokumentu. Priekšlikumi saņemti no VAS “Latvijas Pasts”, kas ņemti vērā. Ar viedokļu apkopojumu aicinām iepazīties SPRK mājaslapā.

Noteikumu grozījumi stājas spēkā līdz ar to publicēšanu Latvijas Vēstnesī.