SPRK šogad uz laiku pārtrauc veikt kvalitātes mērījumus elektronisko sakaru nozarē

Drukāt
Elektroniskie sakari

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) šogad uz laiku pārtrauc veikt interneta kvalitātes mērījumus Latvijā. Pašreizējā mērīšanas sistēma ir sekmīgi nokalpojusi savu laiku, tāpēc SPRK izstrādās jaunu interneta mērīšanas rīku, kas balstīts uz Eiropas elektronisko sakaru regulatoru iestādes (BEREC) izstrādātā interneta mērīšanas sistēmas prototipa.

Atbilstoši jaunā mērīšanas rīka ieviešanas grafikam, SPRK plāno to izstrādāt un optimistiski raugās to ieviest praksē 2021. gada laikā, ja citi ietekmējošie faktori ieviešanas gaitā nemainīsies. Tiklīdz jaunais mērīšanas rīks būs funkcionāli pieejams, SPRK turpinās nodrošināt kvalitātēs mērījumus visā Latvijā, paredzot iegūt arvien daudzveidīgākus kvalitātes mērījumu rezultātus.

Par jaunā rīka ieviešanas progresu SPRK aktualizēs informāciju un informēs elektronisko sakaru komersantus, savukārt brīdī, kad jaunais rīks būs izstrādāts, SPRK ar to iepazīstinās komersantus, sniedzot iespēju piedalīties mērījumu veikšanas testēšanā.

Šāda rīka ieviešana nodrošinās iespēju veikt mērījumus pēc vienotas mērījumu metodes ar iespēju salīdzināt kvalitātes rādītājus starp dažādām valstīm. Vienlaikus ar šī rīka palīdzību SPRK varēs novērtēt, vai interneta pakalpojuma sniedzējs bloķē vai kavē piekļuvi kādai konkrētai lapai vai pakalpojumam, ko lietotājs vēlas izmantot. Ja lietotājs to konstatēs, sūdzību gadījumā, SPRK varēs pārbaudīt, ko līdz šim esošā sistēma šādas priekšrocības nesniedza.

Jaunais mērīšanas rīks būs pielāgots izmantošanai no dažādiem interneta pārlūkiem, kā arī dažādās lietotāju ierīcēs. Līdz ar to lietotājiem būs iespēja ērti veikt mērījumus, piemēram, izmantojot mobilo aplikāciju.

SPRK pagājušajā gadā kopumā veikusi vairāk nekā 16 tūkst. izlases veida mērījumu un vairāk nekā 420 tūkst. sērijveida mērījumu visā Latvijā.