SPRK uzsāk speciālu numuru piešķiršanu sakaru operatoriem

Drukāt
Elektroniskie sakari

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir uzsākusi piešķirt sakaru operatoriem speciālus numurus, kas tiks izmantoti iekārtu savstarpējai saziņai. Tas turpmāk nodrošinās pietiekamu numuru resursu, lai sakaru operatori varētu attīstīt inovatīvus pakalpojumus, kur iekārtas sazinās automātiski bez cilvēku starpniecības.

“Pateicoties tehnoloģiju attīstībai, ikdienas dzīve kļūst arvien ērtāka. Piemēram, mums vairs nav ik mēnesi jānolasa un jāpaziņo elektrības skaitītāja rādījumi, tas šobrīd notiek automātiski, viedajam skaitītājam sazinoties ar operatora iekārtām. Attīstoties tehnoloģijām, būtiski pieaug nepieciešamība pēc iekārtu savstarpējas saziņas. Speciālu numuru piešķiršana ir solis pretī jaunu tehnoloģiju un pakalpojumu attīstībai Latvijā,” norāda SPRK priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Intars Birziņš.

Sākot no šā gada sākuma stājās spēkā regulējums, kas paredz jaunu iekārtu pieslēgumiem izmantot speciālus numurus. Līdz šim iekārtām tika piešķirti numuri, ko izmantoja mobilajos tālruņos personu savstarpējai saziņai.

Piešķirot sakaru operatoram speciālus numurus, netiks izsmelti personu saziņai paredzētie numuri. Tas vienlaikus palīdzēs operatoriem sakārtot esošo sistēmu, nodalot mobilā tālruņa numurus no speciāliem numuriem, kas paredzēti tikai iekārtām.

SPRK šā gada 23.februārī saņēma SIA “Latvijas Mobilais telefons” iesniegumu ar lūgumu piešķirt 40 tūkst. speciālo numuru jeb IoT/M2M. SPRK nolēma piešķirt SIA “Latvijas Mobilais telefons” specializētos numurus 12 ciparu kombinācijā, kurus komersants var uzsākt izmantot no šā gada 11. marta. Sagaidāms, ka arī citi sakaru operatori drīzumā varētu vērsties pie SPRK ar lūgumu piešķirt šādus numurus.