Starp Baltijas un Ziemeļvalstīm Latvija 2. vietā ar augstāko mobilā interneta patēriņu

Drukāt
Elektroniskie sakari

Starp Baltijas un Ziemeļvalstīm Latvijā ir otrs lielākais mobilā interneta patēriņš uz vienu iedzīvotāju mēnesī. Tikmēr interese Latvijas iedzīvotāju vidū par mobilā interneta pieslēgumu ir visaugstākā. Turklāt viens iedzīvotājs mobilā tīklā norunājis 4h 33 minūtes. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) kopīgi ar Baltijas un Ziemeļvalstu regulatoriem ir apkopojusi jaunākos elektronisko sakaru nozares datus.

Latvijas iedzīvotāju vidū pieaug interese par mobilā interneta pieslēgumiem, kurus izmanto interneta izmantošanai datorā vai planšetē, kā arī, lai nodrošinātu informācijas apmaiņu starp iekārtām, piemēram, skaitītāju mērījumu nolasīšanai videonovērošanā, loģistikā u.c. Pēdējo piecu gadu laikā mobilo pieslēguma skaits Latvijā ir pieaudzis par 78%. Salīdzinot ar Ziemeļvalstīm, Latvija ar mobilo pieslēgumu skaitu ierindojas vienā līmenī ar Somiju.

 

Visās Baltijas un Ziemeļvalstīs mobilā interneta patēriņš mobilā tīklā strauji pieaug. Starp astoņām valstīm Latvija atrodas 2.vietā ar augstāko mobilā interneta patēriņu. Pērn viens Latvijas iedzīvotājs mēnesī patērējis ap 32 GB, kamēr Somijā – 48 GB. Viszemākais patēriņš novērots Norvēģijā – 6,7 GB, kas saistīts ar relatīvi augstākām cenām par GB.

 

Baltijas un Ziemeļvalstīs turpina pieaugt fiksētā interneta pieslēgumu skaits, kur izmantoti optisko šķiedru kabeļi. Latvijā pagājušajā gadā šo interneta pieslēgumu skaits veidoja 71% no visiem fiksētā interneta pieslēgumiem. Lielākais īpatsvars bija Lietuvā – 77%.

 

Pagājušajā gadā visās valstīs novērota tendence iedzīvotāju vidū pieaugt sarunu minūšu skaitam mobilajā tīklā. Tas galvenokārt skaidrojams ar pandēmijas ietekmi, kuru rezultātā mainījās arī iedzīvotāju paradumi saziņai ar citiem. Latvijā viens iedzīvotājs mēnesī mobilajā tīklā norunājis 4 h 33 minūtes, bet Lietuvā – 5h 3 minūtes, savukārt Zviedrijā – 5h 22 minūtes. Vismazāk norunā Somijā – 4h 3 minūtes.

 

SPRK piedalās Ziemeļvalstu un Baltijas valstu regulatoru sadarbības grupā jau no 2013.gada, un grupas ietvaros ik gadu tiek apkopoti, salīdzināti un publicēti nozīmīgākie elektronisko sakaru nozares rādītāji. Ar detalizētāku informāciju un jaunākajiem datiem 2020.gadā aicinām iepazīties šeit.